Info z rejonu

Most heleński rośnie

Opublikowano: Listopad 17, 2018 o 10:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

Prace przy budowie mostu imienia Józefa Piłsudskiego, popularnie nazywanym mostem heleńskim, postępują zgodnie z planem. Obecnie finalizowany jest proces montażu stanowych łuków. 

– Od strony dzielnicy Helena montaż łuków jest ukończony i trwają prace związane z demontażem podpór tymczasowych pod łukami. Po wykonaniu wstępnego sprężenia obiektu i przystąpieniu do montażu odciągów, czyli lin, zostanie rozpoczęty montaż deskowania płyty pomostu oraz zbrojenia i jej betonowaniaPodobna sytuacja będzie występować od strony zamku, po zakończeniu montażu łuków – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Grzegorz Mirek i dodaje:- Od strony dzielnicy Helena prowadzone są prace przy budowie ronda. Ponadto na ukończeniu są nasypy do mostu, wykonywanie murków oporowych. Obecnie układane są krawężniki, wykonywana stabilizacja oraz podbudowy. Po ich zakończeniu przystąpimy do wykonywania warstw bitumicznych na całym odcinku od ulicy Krakowskiej, poprzez rondo, aż do obiektu mostowego. Ponadto w najbliższych dniach będą prowadzone prace związane z zakończeniem nasypów do mostu od strony zamku oraz dokończone zostanie układanie warstw bitumicznych do mostu.

Jak zapewnia dyrektor MZD, prace realizowane są zgodnie z planem, a ich postęp uzależniony jest od sprzyjających warunków pogodowych.
Po wykonaniu wszystkich prac związanych z betonowaniem obiektu, będą prowadzone prace związane z jego uzbrojeniem, a w dalszej kolejności układaniem warstw izolacyjnych i nawierzchniowych. Na koniec będą prowadzone prace w korycie rzeki Dunajec, związane z umocnieniem brzegów rzeki  oraz rozbiórką starych filarów.

nowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a