Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Muszyński ratusz i widok z wieży w koronach drzew zachwyciły gości z Niemiec

Opublikowano: 24 kwietnia, 2022 o 9:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Oprócz rozmów na tematy związane z umową partnerską, wymianą uczniów i pomocą dla uchodźców z Ukrainy, delegacja z partnerskiego powiatu Unna miała też czas na zwiedzenie kilku pięknych miejsc na Sądecczyźnie.

Wraz ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim, goście spotkali się m.in. z burmistrzem Miasta i Gminy Muszyna dr. Janem Golbą, który opowiedział o atrakcjach i możliwościach rozwoju tego terenu. Rozmowa odbyła się w pięknych wnętrzach Ratusza w Muszynie, a goście mieli okazję spróbować m.in. wody Milusia i zwiedzić podziemia.

Niewątpliwą atrakcją był również spacer w koronach drzew w Słotwinach.

Jestem pod wrażeniem tego, jak przedsiębiorczy jest burmistrz Muszyny i ile udało mu się zdziałać w ostatnich latach. To naprawdę imponujące! – mówił starosta powiatu Unna Mario Löhr. – W Powiecie Nowosądeckim świetnie rozwija się turystyka i powstają coraz to nowe atrakcje, tak jak wieża widokowa na Słotwinach. Będę zachęcał mieszkańców powiatu Unna do odwiedzenia tych miejsc.

W skład delegacji z Niemiec wchodzą: starosta Mario Löhr, Jens Krammenschneider-Hunscha – wiceprzewodniczący frakcji SPD w Radzie Powiatu, Herbert Goldmann – przewodniczący frakcji „GRÜNE im Kreistag” w Radzie Powiatu oraz Silke Schmücker odpowiedzialna za współpracę partnerską i Richard Alexewicz (tłumacz).

W spotkaniu wzięli udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Miasta i Gminy dr Jan Golba, Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, pracownicy Biura: Agata Żyłka i Małgorzata Przybylska, Iwona Wachna – kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego w Muszynie oraz tłumacz Anna Wawrzyniak.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a