Info z rejonu

Nadzór nad lasami w rękach fachowców

Opublikowano: 11 stycznia, 2019 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i członek Zarządu Powiatu Edward Ciągło spotkali się z nadleśniczymi nadleśnictw Nawojowa, Gorlice, Piwniczna i Stary Sącz.

Podpisano umowy na dalsze wykonywanie przez nadleśnictwa nadzoru nad lasami, które nie są własnością skarbu państwa. W przypadku powiatu nowosądeckiego są to obszary o łącznej powierzchni ponad 28,5 tys. hektarów.

Umowy są podpisywane już po raz dwudziesty pierwszy i wierzę, że ta współpraca będzie miała charakter ciągły – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Powierzamy nadzór nad lasami fachowcom.

Na ten cel w tym roku przeznaczonych zostanie 400 tys. zł. Starosta Marek Kwiatkowski podkreślił, że są to dobrze wydane pieniądze. Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna Stanisław Michalik zwrócił uwagę na bardzo dobrą współpracę ze Starostwem. Podkreślił, że właściwa gospodarka leśna sprzyja dużej różnorodności zwierzyny, występującej w lasach na Sądecczyźnie. Dodał, że prócz powszechnych gatunków świetnie czują się w sądeckich lasach także znacznie rzadziej występujące zwierzęta.

Rośnie populacja rysia i głuszca – wyliczał Stanisław Michalik. – Świetnie czują się tutaj także m.in. orły przednie, bociany czarne czy puchacze.

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"