Info z rejonu

Nagroda starosty za wieniec dożynkowy

Opublikowano: Sierpień 18, 2019 o 9:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w Dożynkach Gminnych w Przydonicy zorganizowanych przez Stowarzyszenie dla Rozwoju i Integracji Wsi Przydonica Złoty Orkisz. Dla Koła Gospodyń Wiejskich, które stworzyło najpiękniejszy wieniec dożynkowy, starosta ufundował nagrodę finansową.

Spotkanie rozpoczęła msza św. odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Przydonicy. Po niej, kolorowy korowód przejechał przez centrum miejscowości. Na scenie prezentowały się zespoły regionalne, a jury wybierało najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Okazał się nim ten przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lipiu. I to właśnie one otrzymały nagrodę starosty nowosądeckiego.

– Jestem pod dużym wrażeniem ogromu pracy, jaki panie włożyły w stworzenie wieńca – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że tradycja jest tutaj nadal ważna i że się ją pielęgnuje.

Nagrody dla KGW, które zajęło II miejsce ufundował Zygmunt Paruch – prezes Tauron Ekoserwis (Rożnów), a za III miejsce – wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz.

15 sierpnia, łączy w sobie święto Wniebowzięcia Matki Boskiej i święto Wojska Polskiego. To także święto rolników – mówił Zygmunt Paruch, prezes Tauron Ekoserwis (Rożnów). –  Wojsko nas broni, rolnicy nas żywią. Dziękuję Wam za trud i ciężką pracę. Życzę, aby plonów wystarczyło dla wszystkich.  

W dożynkach wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, Zygmunt Paruch – prezes Tauron Ekoserwis, radna powiatowa Barbara Szarota i oczywiście mieszkańcy Przydonicy i gminy Gródek nad Dunajcem.\

(olsz)/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a