Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Nagrody dla Bibliiotekarzy

Opublikowano: 9 maja, 2020 o 9:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk spotkali się wczoraj z Moniką Jackowicz-Nowak – dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu. Okazją jest obchodzony Dzień Bibliotekarza. Od wczoraj można również wypożyczać książki we wszystkich oddziałach PiMGBP.

Dziękuję wszystkim osobom pracującym w bibliotekach w Powiecie Nowosądeckim. W tym roku nie możemy się spotkać osobiście, ale w imieniu Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i swoim własnym, pragnę Państwu podziękować za wytrwałość w propagowaniu czytelnictwa. Szczególnie dziękuję za dbałość o młodych czytelników, dla których, dzięki Waszej pracy, świat książki staje się atrakcyjny – powiedział starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki Państwa fachowej pomocy w korzystaniu z zasobów bibliotecznych, mieszkańcy Powiatu mogą realizować swoje pasje, rozwijać się zawodowo i poszerzać swoje horyzonty czerpiąc z nieprzebranego źródła wiedzy.

Ale praca bibliotekarza to nie tylko zajmowanie się czytelnikami i księgozbiorem. To także organizowanie spotkań autorskich, lekcji bibliotecznych, wystaw, spotkań z organizacjami pozarządowymi.

Łączycie tradycję z nowoczesnością – dodał starosta. – Biblioteki stały się obecnie miejscem w którym integruje się lokalna społeczność. To ośrodki upowszechniające kulturę i wiedzę. To dzięki Wam, biblioteka jest miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich, miejscem spotkań, oazą spokoju. Miejscem, w którym na odwiedzającego zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki.

Starosta poprosił dyrektor Biblioteki o przekazanie życzeń wszystkim pracownikom książnic z Powiatu Nowosądeckiego. Wyróżnił też cztery panie przyznając im Nagrodę Starosty. Otrzymały ją: Anna Czernek (GBW w Kamionce Wielkiej), Małgorzata Jasińska (GBP w Korzennej), Justyna Półtorak (BPG w Krynicy-Zdroju) i Małgorzata Tomasiak (GBP w Korzennej).

Dziękując za Waszą pracę, życzę satysfakcji zawodowej, sukcesów w życiu osobistym, a przede wszystkim tego, aby praca którą wykonujecie dawała Wam wiele zadowolenia – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a