Info z rejonu

Noworoczne spotkanie z sołtysami

Opublikowano: 13 stycznia, 2019 o 9:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w noworocznym spotkaniu z sołtysami. Towarzyszyli mu wicestarosta Antoni Koszyk i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Tradycyjne spotkanie poprzedziła msza św. odprawiona w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu przez proboszcza tej parafii ks. dr. Jana Siedlarza. O wyjątkowej i ważnej roli sołtysów, którzy są najbliżej mieszkańców i wiedzą najwięcej o problemach lokalnych społeczności mówili uczestniczący w opłatkowym spotkaniu goście: poseł Józef Leśniak, marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski i radna wojewódzka Marta Mordarska.

Dziękuję za wasze zaangażowanie i deklaruję gotowość współpracy – mówił do sołtysów starosta Marek Kwiatkowski.

Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej Piotr Gniadecki podziękował władzom powiatu za wsparcie i wzorową współpracę.

– Wszyscy, niezależnie od tego, na jakim szczeblu samorządu pracujemy, zabiegamy o to samo, czyli dobro mieszkańców Sądecczyzny – podkreślił Piotr Gniadecki.

W noworocznym spotkaniu wzięli udział także powiatowi radni: Zofia Nika – członek Zarządu Powiatu, Marta Adamczyk – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego i Antoni Poręba – przewodniczący Klubu PiS w Radzie Powiatu Nowosądeckiego.

Spotkanie noworoczne umilił występ zespołu Echo Jaworza z Ptaszkowej.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"