Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Nowy asfalt na nowej podbudowie

Opublikowano: 11 sierpnia, 2018 o 9:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kończą się roboty przy budowie chodników i remoncie dróg zleconych przez władze Powiatu Nowosądeckiego na terenie gminy Korzenna. Dzięki pozyskaniu przez starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka promesy na ponad 3 miliony złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi została wyremontowana droga powiatowa Korzenna – Jasienna – Przydonica oraz Korzenna – Janczowa – Miłkowa.

Trwają prace końcowe, a drogi są przejezdne dla kierowców.

Remonty tych dróg znacznie usprawniły ruch i poprawiły bezpieczeństwo pieszych i kierowców – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Trwa również budowa kolejnego odcinka chodnika w centrum Korzennej. Wartość robót to ponad 520 tysięcy złotych.

Gmina Korzenna dokłada ponad 260 tysięcy złotych. Prace powinny się zakończyć na przełomie września i października tego roku.

Ponad 1,2 kilometra nowej nawierzchni pojawiło się już na drodze powiatowej Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Wartość robót to ponad 1,2 miliona złotych.

Te prace są wykonywane dzięki pieniądzom z MSWiA i budżetu Powiatu – dodaje starosta Marek Pławiak. – Aby je przeprowadzić, należało najpierw rozebrać nawierzchnię z mas mineralno-bitumicznych i podbudowę,  wykonać stabilizację podbudowy oraz jej górną warstwę i po kilku dodatkowych robotach – położono nawierzchnię i uzupełniono pobocza. To sprawiło, że kierowcy mogą tędy jeździć komfortowo i bezpiecznie.

Ze środków z MSWiA i budżetu Powiatu Nowosądeckiego wyremontowany został także ponad 2,5-kilometrowy odcinek drogi Korzenna – Jasienna – Przydonica.

Prace są na ukończeniu. Jakość ich wykonania sprawdzali: starosta Marek Pławiak, członek Zarządu PN Franciszek Kantor, wójt gminy Korzenna Leszek Skowron i radna powiatowa Zofia Nika.

Ale to nie jedyne inwestycje prowadzone przez władze Powiatu Nowosądeckiego na terenie gminy Korzenna. Wcześniej zostały wybudowane chodniki w ciągu drogi powiatowej Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska i Korzenna – Jasienna – Przydonica.

Jako gmina bardzo dobrze współpracujemy z Powiatem – mówi wójt gminy Korzenna Leszek Skowron. – Dofinansowujemy budowę chodników na naszym terenie z myślą o mieszkańcach. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i jak tylko istnieją możliwości formalne i finansowe – podejmujemy takie działania. Cieszę się, że starosta Marek Pławiak jest otwarty na takie rozmowy i zawsze wspiera nasze działania.

Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"