Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Nowy chodnik w centrum Korzennej!

Opublikowano: 18 grudnia, 2017 o 7:40 am   /   przez   /   komentarze (4)

Trwa budowa chodnika w centrum Korzennej przy drogach powiatowych Nowy Sącz – Wilczyska i Korzenna – Krużlowa. Starosta nowosądecki Marek Pławiak sprawdzał postęp prac wraz z wójtem gminy Korzenna Leszkiem Skowronem.

Realizujemy te inwestycje, ponieważ chcemy w tych miejscach poprawić bezpieczeństwo ruchu zarówno dla pieszych, jak i kierowców – mówi starosta Marek Pławiak. – Dotychczas piesi byli zmuszeni korzystać z gruntowego pobocza. Niestety parkujące tam pojazdy utrudniały im przemieszczanie się, a dodatkowo niemal całkowicie zasłaniały widoczność kierującym, którzy wyjeżdżali na skrzyżowaniu z drogi powiatowej Korzenna – Krużlowa. Często dochodziło tam do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego właśnie podjąłem decyzję o budowie chodnika w tym miejscu.

W wyniku uzgodnień starosty Marka Pławiaka i wójta gminy Leszka Skowrona, opracowano dokumentację, w oparciu o którą powiat prowadzi prace budowlane. O budowę chodnika zabiegał również Józef Mokrzycki – przedsiębiorca z gminy Korzenna.

Prace obejmują wykonanie chodnika (wraz z odwodnieniem pasa drogowego) na długości 262,4 metrów. Jest to pierwszy etap inwestycji. Aby nieco uspokoić i spowolnić ruch, w niedalekiej przyszłości powstanie także wysepka rozdzielająca pasy ruchu na drodze Nowy Sącz – Wilczyska.

Wartość prowadzonych prac wynosi 350 tysięcy złotych –  dodaje starosta Marek Pławiak. – Część robót zostanie wykonana w tym roku, pozostałe – w przyszłym.

Wójt Leszek Skowron jest zadowolony z takiego rozwiązania.

Ten chodnik na pewno sprawi, że piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się w centrum Korzennej, a ruch będzie w tym miejscu płynny – mówi. – Dziękuję staroście za zrozumienie naszych potrzeb i szybką decyzję o realizacji tych prac.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (4)

 • 18 grudnia, 2017 o 8:57 am WPI...DU

  TOWARZYSZE I TOWARZYSZKI A KIEDY MEDALE ZA CHODNIK

 • 18 grudnia, 2017 o 9:32 am Z PiS

  Szok chodnik będą mieć.

 • 18 grudnia, 2017 o 9:33 am B.K.

  a kiedy będzie można oglądać takie zdjęcia z Moszczenicy Niżnej, Wyżnej, Skrudzinie itd w gminie Stary Sącz

 • 19 grudnia, 2017 o 1:03 pm anonim

  No właśnie, co nas obchodzi chodnik w Korzennej? Lans starosty będziemy tolerować tylko na nowych chodnikach u nas.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a