Info z rejonu
OSP w Czarnym Potoku: samochód i quad służą już strażakom
W Czarnym Potoku (gmina Łącko) odbyła się strażacka uroczystość – zostały poświęcone dwa pojazdy, którymi druhowie wyjeżdżają do akcji.


– Składam serdeczne gratulacje na ręce prezesa OSP Rafała Pogwizda dla wszystkich druhów! Wiemy, jak ważne jest doposażanie jednostek OSP w sprawnie działający sprzęt. Dzięki niemu strażacy nie tylko mogą szybciej ratować życie i mienie mieszkańców, ale są też bardziej bezpieczni podczas prowadzenia akcji – mówił wicestarosta Antoni Koszyk. – W tym uroczystym dniu życzę wszystkim druhom, aby poświęcone pojazdy były zawsze sprawne i nie musiały często wyjeżdżać do akcji. Niech święty Florian ma Was zawsze w swojej opiece i nieustannie strzeże od wszelkich zagrożeń.

Pojazdy: samochód strażacki i quad zostały poświęcone przez ks. Krzysztofa Klimczaka. Po oficjalnej uroczystości, którą poprzedziła msza św., odbył się Dzień Dziecka i rodzinny piknik dla wszystkich mieszkańców.
W spotkaniu wzięli udział m.in. posłowie – Arkadiusz Mularczyk i Edward Siarka (wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i prezes Związku w województwie małopolskim), st. bryg. Paweł Motyka – komendant Miejski PSP w Nowym Sączu, wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk, wójt gminy Łącko Jan Dziedzina, radny powiatowy Jacek Kwit.

Fot. Maria Olszowska






Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2026” na Sądecczyźnie
Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm