Info z rejonu

Palma wielkanocna stanęła obok Ratusza

Opublikowano: Kwiecień 14, 2019 o 7:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Tradycji stało się zadość! Na nowosądeckim Rynku, jak co roku, stanęła palma wielkanocna. Do podziwiania jest dwadzieścia pięć metrów pięknie ustrojonego dzieła, które przypomina o nadejściu Świąt Wielkiej Nocy.

W tym roku część nadziemna palmy mierzy prawie dwadzieścia pięć metrów, a razem z częścią wkopaną w płytę rynku, jej długość wynosi dwadzieścia siedem metrów bieżących.

Palma wykonana została zgodnie ze wzornictwem ludowym. Zdobi ją pięć tysięcy kolorowych kwiatów, wstążki o łącznej długości około pięciuset metrów, ponadto gałęzie bukszpanu, sosny i jałowca. Do jej wykonania zużyto kłodę jodłową, pochodzącą z regionalnego lasu, około dwustu pięćdziesięciu kilogramów wikliny, czterdziestu kilogramów drutu i gwoździ.
Szacuje się, że waga palmy  osiąga  około półtorej tony. Montaż plamy na płycie Rynku odbył  się  przy użyciu dźwigu. Palma jest dziełem pracowników firmy EKO–DUO s.c. Krzysztof Golonka i Andrzej Śliwa, która już od wielu lat, na zlecenie Urzędu Miasta, wykonuje wielkanocny symbol Nowego Sącza.
Przy wytworzeniu palmy przez pół miesiąca pracowało od czterech do sześciu osób.

UMNS


Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a