Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Na parkur przejdą suchą stopą

Opublikowano: 9 sierpnia, 2017 o 8:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

Trwa budowa nawierzchni między budynkami na terenie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej. Inwestycja będzie kosztowała około 120 tysięcy złotych i w całości zostanie pokryta z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. 

– Kiedy kostka brukowa pojawi się na blisko 750 metrach kwadratowych powierzchni, będzie można swobodnie poruszać się po tym terenie nawet podczas opadów deszczu – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Podjęliśmy decyzję o sfinansowaniu tej inwestycji. Razem z nową świetlicą, grillem, zadaszonym miejscem do jazdy konnej, nowa nawierzchnia stanowić będzie dopełnienie i sprawi, że chętni do zwiedzania ZAZu i jazdy konnej będą mieli doskonałe warunki do poruszania na tym terenie. Chcę podkreślić, że zagospodarowanie tego terenu to pomysł dyrektora powiatowego ZAZu Bartłomieja Krzeszowskiego. Dzięki jego inicjatywie powstało wiele udogodnień dla gości, a cały teren został odpowiednio przygotowany. Teraz starostowie z różnych powiatów z Małopolski przyjeżdżają do nas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób założyć ZAZ i go rozwijać. Ostatnio gościliśmy także Małopolską Kurator Oświaty Barbarę Nowak wraz z wicekurator Haliną Cimer. Panie były pod wrażeniem tego, w jaki sposób zarządzana jest nasza jednostka i w jaki sposób pomaga się tutaj osobom niepełnosprawnym.

Do tej pory, podczas deszczowej pogody, na glinianym podłożu robiły się głębokie kałuże, które były trudne do pokonania przez gości.
Przypomnijmy, że jednostka prowadzi także jazdę konną – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Dzięki nowej nawierzchni, która znajdzie się również przez stajnią dla koni, dzieci i zwierzęta nie będą już grzęzły w błocie przechodząc na zadaszony parkur. Cały teren zyska też nowy, estetyczny wygląd.

 

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"