Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Pierwsze miejsce dla Sądeckich Wodociągów za akcję „Czysta woda-zdrowe życie”

Opublikowano: Styczeń 11, 2018 o 9:47 am   /   przez   /   komentarze (0)

Spółka zwyciężyła w konkursie branżowym organizowanym przez redakcję miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” na najciekawszą akcję edukacyjną w Polsce. Nagroda przyznana została za poszukiwanie przez spółkę nowych form przekazu, między innymi otwartość na współpracę z lokalnymi aktywistami, w tym z grupą sądeckich mam.

–  To bardzo miła informacja i dobre podsumowanie roku naszej kampanii z Klubem Aktywnych Mam – mówi Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. – Cieszymy się, że nasze wspólne działanie zostało docenione – dodaje Małgorzata Szlag z Klubu Aktywnych Mam z Nowego Sącza.
Akcja „Czysta woda – zdrowe życie” była prowadzona w 2017 r. była prowadzona na rzecz ochrony środowiska naturalnego i uświadamiania społeczności lokalnych w zakresie znaczenia czystej wody w życiu każdego człowieka.
– Nie ma piękniejszego obrazu niż zdrowe dziecko. A na to zdrowie wpływa wiele czynników. Przede wszystkim czyste środowisko i bezcenna dla każdego z nas woda – przekonuje Anna Rzepka z Klubu Aktywnych Mam z Nowego Sącza. – Chronić to, co najpiękniejsze musimy sami, ale podczas współpracy ze Spółką Sądeckie Wodociągi uświadomiłam sobie, jak znaczący wpływ na nasze życie mają czyste rzeki i czysta woda. A inwestycje wodno-kanalizacyjne dziś kojarzą mi się nie tylko z ochroną środowiska, ale przede wszystkim z naszym zdrowiem i funkcjonowaniem w zgodzie z naturą.
– Współpraca z Klubem Aktywnych Mam ma podkreślić bardzo ważny aspekt naszej działalności – społeczną odpowiedzialność biznesu, o którym często się zapomina – mówi Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. – To oznacza właśnie działania na rzecz społeczności lokalnych i ochrony środowiska. Współpraca z naszym ubiegłorocznym Partnerem miała za zadanie wzmocnić poczucie bezpieczeństwa wśród klientów i jednocześnie podkreślić naszą odpowiedzialność za produkt i usługi, którymi są czysta woda oraz nieuciążliwe dla środowiska odprowadzanie ścieków.
„Czysta woda-zdrowe życie” to niejedyna akcja Sądeckich Wodociągów. Spółka od 2014 roku organizuje wspólnie ze spółkami miejskimi coroczny Świąteczny Turniej Charytatywny, z którego dochód jest przekazany na rzecz potrzebującej rodziny w ramach akcji Szlachetna Paczka. Cyklicznie, od trzech lat, przedsiębiorstwo prowadzi bezpłatne badania wody w przydomowych studniach. Firma wspiera również młode talenty organizując konkurs plastyczny „Woda nasz naturalny skarb”. Spółka organizuje również Festiwal Biegowy oraz Piknik Wodociągowy dla różnych środowisk.
Za te wszystkie różnorodne działania Spółka Sądeckie Wodociągi została wyróżniona w skali całego kraju przez miesięcznik „Wodociągi-Kanalizacja”.

/Źródło: Sądeckie Wodociągi/.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a