Info z rejonu

Piknik dla rodzin zastępczych

Opublikowano: 25 czerwca, 2019 o 7:38 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kilkadziesiąt osób – rodziców i dzieci wzięło udział w pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Impreza odbyła się na terenie Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej, a zorganizowało ją Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Sączu.

Celem tego spotkania jest promowanie idei rodzicielstwa zastępczego – mówi dyrektor PCPR Halina Hajtek. – To także okazja do integracji, wymiany doświadczeń i nawiązania bliższych kontaktów.

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego funkcjonuje ponad 100 rodzin zastępczych. Rodzinne ciepło znalazło w nich blisko 160 dzieci.

Dziękuję za opiekę i miłość, którą obdarzacie swoich podopiecznych i dar serca ofiarowany dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być ze swoimi biologicznymi rodzicami – mówił wicestarosta Antoni Koszyk. – Wasza postawa jest godna naśladowania. Dziękuję, że stworzyliście ciepłe i bezpieczne domy dla dzieci. Nie da się wyrazić słowami wdzięczności za tę postawę. Mam nadzieję, że uśmiech waszych podopiecznych wynagradza trudy, jakie ponosicie na co dzień.

Na gości czekało wiele atrakcji. Dzieci mogły pojeździć konno, poznać tajniki pracy ratowników medycznych. Nie zabrakło też smakołyków – ciast, pączków i waty cukrowej, a także potraw z grilla.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a