Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Ponad 13 mln zł na inwestycje sądeckiego szpitala

Opublikowano: Lipiec 8, 2020 o 8:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu pod koniec marca zakończył budowę nowego pawilonu dla oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem ginekologii onkologicznej oraz neonatologii i intensywnej terapii wraz zakupem doposażenia.

Rozpoczęła się modernizacja starego budynku pawilonu ginekologiczno-położniczego z oddziałami geriatrycznym, rehabilitacji, psychiatrycznym i pulmonologicznym. Ponadto planowane jest rozpoczęcie modernizacji budynku po Pulmonologii. W tym miejscu zostanie przeniesiona poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz POZ z budynku poradni przy al. Wolności 1 w Nowym Sączu. 30 kwietnia zakończył się remont budynku psychiatrii, co pozwoliło na przeniesienie do wyremontowanego budynku oddziału chorób zakaźnych (zrealizowane wraz z doposażeniem). W tym oddziale może być udzielona pomoc dla pacjentów podejrzanych o koronawirusa. Planowana jest ponadto modernizacja budynku przy al. Wolności 49, w tym lub przyszłym roku. Jednocześnie trwa zakup doposażenia dla modernizowanych komórek organizacyjnych i modernizacja dróg wewnętrznych II i III etapu.

Dofinansowanie prowadzonych inwestycji w Szpitalu w Nowym Sączu wsparte jest dotacją z budżetu województwa w wysokości 13 537 880 zł.

Wszystkie działania i decyzje Zarząd Województwa Małopolskiego podejmuje z myślą o zdrowiu, bezpieczeństwie i komforcie leczenia pacjentów z naszego regionu

– zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a