Info z rejonu

Porozumienie z leśnikami podpisane

Opublikowano: 21 stycznia, 2022 o 10:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starostwie Powiatowym zostały podpisane porozumienia w sprawie nadzoru nad lasami. W spotkaniu wzięli udział szefowie nadleśnictw z naszego regionu.

Dziękuję za tak dobrą dotychczasową współpracę i sprawowanie opieki nad lasami – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dziękuję również za wsparcie przy remoncie dróg prowadzących do lasów i na szlaki turystyczne.

W Powiecie Nowosądeckim jest 25 tysięcy hektarów lasów należących do osób prywatnych. Poszczególne Nadleśnictwa sprawują nad nimi nadzór.

Właściciel lasu, chcąc dokonać wyrębu, nasadzeń czy zabiegów pielęgnacyjnych, może uzyskać fachową pomoc od leśników – mówi Stanisław Ryba, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Ale ma też obowiązki wynikające z ustawy i właśnie do leśników należy sprawdzanie, w jaki sposób są one wypełniane.

Porozumienie podpisali: nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz – Rafał Tokarz, nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna-Zdrój – Stanisław Michalik, nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa – Wojciech Kurzeja i nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice – Józef Legutko.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"