Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Ptaszkowa: dzisiaj przejedziesz pod wiaduktem!

Opublikowano: Sierpień 9, 2019 o 8:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

Od dzisiejszego popołudnia będzie można przejechać pod wiaduktem kolejowym w Ptaszkowej. Prace przy przebudowie wiaduktu oraz remoncie drogi powiatowej przebiegającej pod nim zostały zakończone. Wczoraj robiono ostatnie poprawki.

– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i turystów – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. – Cieszę się, że prace przebiegały sprawnie i zgodnie z planem. Mieszkańcy z niecierpliwością czekali na możliwość swobodnego poruszania się tą drogą. Została ona poszerzona do dwóch pasów ruchu. Zostały też wybudowane chodniki po obu stronach i pobocza wraz z urządzeniami bezpieczeństwa.

Do tej pory szerokość przejazdu pod wiaduktem wynosiła niecałe cztery metry, teraz jest to 12 metrów. Poprzednia konstrukcja miała ponad sto lat. Od długiego czasu mieszkańcy i kierowcy zabiegali o jej remont i poszerzenie wiaduktu. Pod konstrukcją nie mógł się zmieścić ani wóz straży pożarnej ani autobus. Władze Powiatu Nowosądeckiego czyniły zabiegi, aby wiadukt został przebudowany, deklarując ze swej strony remont drogi powiatowej. Powiat pokrył też koszt dokumentacji (ponad 184 tysiące złotych) i uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia na tę inwestycję.

Porozumienie pomiędzy Powiatem Nowosądeckim i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. mówiło o 31 października 2019 r. jako dniu zakończenia wszystkich prac. Koszt całego przedsięwzięcia (wiadukt wraz z drogą) wynosi około 6 milionów złotych.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a