Info z rejonu

Puchar Świata w Modelarstwie Kosmicznym – tłumy na krakowskim lotnisku!

Opublikowano: 9 czerwca, 2015 o 6:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniach 29-31 maja 2015 modelarze z UKM „Orion” przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Muszynie brali udział w zawodach o Puchar Świata w Modelarstwie Kosmicznym, zorganizowanym na lotnisku w Krakowie. Zawody pod patronatem Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI, przyciągały na start zawodników z wielu krajów Europy, między innymi: Niemiec, Białorusi, Bułgarii, Słowenii, Czech, Słowacji oraz Polski. Opiekunem drużyny był prezes klubu „Orion” pan Bartłomiej Tokarczyk. Jej członkowie startowali w czterech konkurencjach: rakietoplanów, rakiet z taśmą, rakiet z wirnikami oraz makiet.

Konkurencja była bardzo duża, gdyż modelarze z poszczególnych krajów to reprezentanci kadr narodowych. Nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości zawodników, było ich, aż osiemdziesięciu Nasze wyniki są obiecujące, zarówno juniorzy jak i seniorzy uplasowali się w pierwszej oraz drugiej dziesiątce – podkreśla prezes klubu.

Junior Cyprian Hamernik zajął 8 miejsce w klasie makiet, co jest bez wątpienia olbrzymim osiągnięciem. Równolegle do zawodów Pucharu Świata odbywał się Puchar Polski, w którym Janusz Maczuga zdobył III miejsce w kategorii modeli S9A (rakiety z wirnikami) oraz Bartłomiej Tokarczyk VI miejsce – również w klasie rakiet S9A.