Info z rejonu

Rajd po papieskich szlakach

Opublikowano: 12 czerwca, 2022 o 10:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

7 czerwca 2022 odbył się X Jubileuszowy Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II „Pilnujcie mi tych szlaków”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Pierwszy rajd odbył się 18 maja 2009 r. z inicjatywy ówczesnych dyrektorek szkoły Janiny Złotnickiej i Anny Rapacz, które zaproszono na jubileuszową edycję imprezy. Jej cel od początku jest jasno sprecyzowany – to upamiętnienie Świętego Jana Pawła II – patrona szkoły oraz promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Ziemi Sądeckiej, Beskidu Sądeckiego i Krynicy-Zdroju. To także integracja lokalnego środowiska, współpraca ze szkołami z regionu oraz aktywny wypoczynek młodzieży.

Podczas rajdu odbyły się konkursy wiedzy o regionie i wiedzy na temat Świętego Jana Pawła II. Oklaskiwano uczestników konkursu piosenki turystycznej oraz konkursu sprawnościowego.

Wyniki końcowe rywalizacji:

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczyli reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku. Dwa kolejne miejsca zdobyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mochnaczce Wyżnej i Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu.

Wśród szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce przypadło w udziale LO w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie ZSZ w Grybowie, trzecie przypadło w udziale Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. Orkana w Marcinkowicach.

Specjalne wyróżnienia i nagrody przyznano w konkursie piosenki odpowiednio dla Zepołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku i LO w ZSP w Krynicy-Zdroju.

Fot. Archiwum ZSP w Krynicy-Zdroju

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"