Info z rejonu

„Razem przez pokolenia”. Seniorzy z Łącka zwiedzili Podhale

Opublikowano: 3 października, 2022 o 6:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pod koniec ubiegłego tygodnia emeryci z Klubu Senior+ w Łącku udali się w dwudniową wycieczkę na Podhale. Wyprawa rozpoczęła się od zwiedzania jednego z najsłynniejszych polskich deptaków wraz z modlitwą w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach, po czym udali się oni do Willi Koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego, w którym mogli podziwiać pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza. Następnie grupa 50 seniorów udała się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie odwiedzili groby takich postaci jak Stanisław Ignacy Witkiewicz Witkacy, Stanisław Marusarz, Kornel Makuszyński, Tytus Chałubiński, Kazimierz Przerwa-Tetmajer czy Władysław Orkan. Zwiedzili oni także cmentarną kaplicę. Po intensywnym popołudniu emeryci pojechali na zasłużony odpoczynek, gdzie po obiadokolacji mogli spędzić wieczór na rozmowach, wspominając historie swojego życia.

Drugiego dnia, po śniadaniu, seniorzy wyruszyli autokarem na Krzeptówki do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, które górale wznieśli jako votum wdzięczności za cud ocalenia życia Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 r. W obiekcie, jeden z posługujących w świątyni księży Pallotynów, nakreślił historię budowli wraz z objaśnieniem symboliki elementów świątyni, takich jak witraże czy ołtarz. Następnie, emeryci przez chwilę mogli oddać się modlitwie i pokłonić się przed relikwiami św. Jana Pawła II. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, w którym uczestnikom eskapady przybliżona została fauna i flora tatrzańska, a także budowa i struktura masywu górskiego – Tatr.

Po odwiedzeniu ostatniego punktu wycieczki, Seniorzy udali się w drogę powrotną.

Wyjazd na Podhale został zorganizowany w ramach projektu pn. Cykl wydarzeń „Razem przez pokolenia” w Gminie Łącko,który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Projekt pn. Cykl wydarzeń „Razem przez pokolenia” w Gminie Łącko jest realizowany ramach programu „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 w ramach naboru przeprowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Brama Beskidu.

UG Łącko

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a