Info z rejonu

Remonty dróg będą – odpowiedź Prezydenta na publikację Sądeczanina

Opublikowano: Marzec 11, 2015 o 2:15 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj na portalu Sądeczanin.info pojawił się artykuł pt „Remontów dróg nie będzie do odwołania, bo urzędnicy z Nowego Sącza pogubili się w procedurach. Dostali wyrok”

Kilka minut temu na głównej stronie Urzędu Miasta Nowego Sącza  pojawiła się odpowiedź na tę publikację zamieszczoną na portalu Sądeczanin. 

W komunikacie czytamy:

W odpowiedzi na publikację zamieszczoną w dniu 11 marca 2015 r. na portalu Sadeczanin.info pod tytułem „Remontów dróg nie będzie do odwołania, bo urzędnicy z Nowego Sącza pogubili się w procedurach. Dostali wyrok” autorstwa Bogumiła Storcha, Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza publikuje sprostowanie do nieprawdziwych informacji zawartych w powyższym tekście. 

Informujemy, że organizacja przetargu na realizację zadań remontów ulic na terenie miasta Nowego Sącza w latach 2015, 2016 i 2017 została zrealizowana zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Każdy oferent biorący udział w realizowanym przetargu ma prawo odwołać się od decyzji komisji przetargowej i tak się też stało w przedmiotowym przypadku. Sytuacja ta pokazuje, że Urząd Miasta z całą stanowczością dba o uczciwość realizowanych przetargów, zwracając szczególną uwagę na obowiązujące procedury decydujące o przejrzystości w wydawaniu pieniędzy publicznych.

Skutkiem decyzji Krajowej Izby Odwoławczej była konieczność ponownego zbadania ofert, a sami oferenci na tej podstawie zostali poproszeni o uzupełnienie dokumentacji przetargowej o istotne informacje, których brakowało na etapie wyboru ofert. Taki też był powód unieważnienia przetargu, a nie jak twierdzi autor tekstu, błędy proceduralne po stronie Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Podkreślamy, że nie ma żadnych opóźnień w działaniach remontowych, a te przygotowane na okres wiosenny zostaną podjęte zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg na bieżąco prowadzi przeglądy dróg i remonty w miejscach niebezpiecznych. W tym przypadku prace polegają na uzupełnianiu ubytków w jezdniach.

Forma i zawarte tezy w artykule autorstwa Bogumiła Storcha pokazują, że redaktor portalu Sadeczanin.info nie tylko dochował staranności dziennikarskiej publikując informacje nieprawdziwe, ale nawet nie starał się uzyskać bardziej szczegółowych wyjaśnień w tej sprawie. Przesłane przez Biuro Prasowe odpowiedzi na pytania redaktora Storcha zostały wykorzystane do manipulacji faktami, a także ich nieuprawionej nadinterpretacji, co stawia w złym świetle redakcję „Sądeczanina”.

Opublikowany artykuł po raz kolejny potwierdza, że redakcja, w tym także redaktor Storch, szuka taniej sensacji, publikując za wszelką cenę informację, które nie mają pokrycia w faktach, wprowadzając jednocześnie w błąd opinię publiczną. Tego typu zachowanie ma niewiele wspólnego z prawdziwym dziennikarstwem i misją rzetelnego przekazywania informacji.

 

 

źródło: Sądeczanin.info/ Biuro Prasowe Urzędu Miasta Nowy Sącz

fot poglądowe www.moto.wp.pl

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a