Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Rośnie Narodowy Ośrodek Autyzmu

Opublikowano: 11 czerwca, 2017 o 8:42 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mszą św. i wmurowaniem kamienia węgielnego pod Narodowy Ośrodek Autyzmu rozpoczęła się XXI Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach. 

To kolejna inicjatywa senatora Stanisława Koguta mająca na celu pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym – mówi starosta Marek Pławiak. – Wmurowaliśmy kamień węgielny – ten ośrodek jest bardzo potrzeby i cieszę się, że powstaje. To miejsce, które będzie służyć mieszkańcom naszego powiatu, ale też osobom potrzebującym z całej Polski. Narodowy Ośrodek Autyzmu to dzieło, które będzie procentować. Osoby cierpiące na tę chorobę nie mogą zostać same i właśnie tutaj, w Stróżach, znajdą odpowiednią opiekę i wsparcie.

Na zaproszenie senatora Stanisława Koguta przybyli m.in.: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, posłowie – Barbara Bartuś i Jan Duda, starosta nowosądecki Marek Pławiak, sekretarz Powiatu i radny wojewódzki Witold Kozłowski, członek Zarządu PN Franciszek Kantor, przewodniczący Rady PN Zygmunt Paruch, radni, wójtowie, lekarze, osoby wspierające budowę ośrodka dla chorych na autyzm, a także przedstawiciele firm współpracujących przy jego tworzeniu. Spotkanie uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza, która dała pokaz swoich muzycznych umiejętności wzbudzając aplauz dzieci i zaproszonych gości.

Podczas spartakiady nie zabrakło niepełnosprawnych z różnych zakątków Polski, którzy  rywalizowali w konkurencjach sportowych. To kolejna impreza przyciągająca tłumy na stadion w Stróżach i służąca integracji.

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami w regionie: Starosądeckie.info

kontakt@starosadeckie.info 

 

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a