Info z rejonu

Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego RYANAIR

Opublikowano: 1 kwietnia, 2024 o 11:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ryanair, linia lotnicza numer 1 w Polsce, rozpoczęła dziś budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Projekt właśnie uzyskał pozwolenie na budowę. Inwestycja warta 130 mln euro, która wygeneruje 150 miejsc pracy, zostanie oddana do użytku w 2025 roku. W wydarzeniu wzięli udział m.in. wiceminister Sportu i Turystyki Ireneusz Raś, marszałek Witold Kozłowski, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Michael O’Leary, prezes Grupy Ryanair.

Małopolska to najlepsze miejsce do tego typu inwestycji. Bardzo się cieszę, że Ryanair inwestuje właśnie w Krakowie – stolicy naszego regionu. To niebywała szansa rozwojowa i promocyjna dla Małopolski -mówi marszałek Witold Kozłowski.

Krakowskie centrum to najnowsza inwestycja Grupy Ryanair w Polsce. Przewoźnik dostarczy nowoczesną technologię, w tym 10 innowacyjnych symulatorów lotu, stworzy ponad 150 nowych miejsc pracy i będzie szkolić pilotów samolotów Boeing B737 oraz załogi pokładowe w całej Europie.

Jako linia lotnicza numer 1 w Polsce i w Europie, ogłaszamy dzisiaj rozpoczęcie budowy najnowocześniejszego, wartego 130 mln euro centrum symulatorowo-treningowego Grupy Ryanair. To pierwsza taka inwestycja w Polsce realizowana właśnie przez Grupę Ryanair. Chcemy podkreślić kluczową rolę Polski dla Ryanair. W ciągu ostatnich dwóch dekad Ryanair stał się wiodącą linią lotniczą w kraju, bazującą 42 samoloty i zatrudniającą ponad 1,700 osób. Nasza linia czarterowa Buzz dynamicznie się rozwija w Polsce. Ponadto, inwestujemy w IT (Ryanair Labs Wrocław), obsługę techniczną samolotów (centrum serwisowe we Wrocławiu), a teraz także w nowoczesne centrum szkoleniowe w Krakowie o wartości 130 milionów euro – podkreśla Michael O’Leary, prezes Grupy Ryanair.

Wybór Krakowa jako lokalizacji projektu to efekt wieloletniej współpracy z miastem Kraków, województwem małopolskim oraz Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice – największą bazą Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej (11 zbazowanych samolotów, ponad 80 tras w sezonie lato’24).

Centrum Treningowe Ryanair w Krakowie to:

  • inwestycja 130 mln euro w Krakowie,
  • transfer nowych technologii do Polski,
  • 8 hydraulicznych (full motion) oraz 2 stacjonarne symulatory lotów,
  • pierwsze symulatory Boeing 737-8200 Gamechanger w Polsce,
  • możliwość szkolenia do 2,5 tys. osób rocznie (piloci, załogi pokładowe, mechanicy lotniczy),
  • 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanej kadry.
  • Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, pierwsze szkolenia w Centrum Szkoleniowo-Treningowym Ryanair ruszą w drugiej połowie 2025 roku.

UMWM

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"