Info z rejonu

Rusza remont ulicy Wąskiej. Uwaga utrudnienia w ruchu

Opublikowano: Lipiec 9, 2019 o 8:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

We wtorek (9 lipca) rozpocznie się remont ulicy Wąskiej w Nowym Sączu. W planach jest wykonanie nowej nawierzchni i chodników. Prezydent Ludomir Handzel wraz z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg, przekazał ulicę wykonawcy. 

– Mieszkańcy miasta może przyzwyczaili się już do wyglądu tej ulicy, jednak goście, którzy odwiedzają Nowy Sącz są zaskoczeni, że ulica Wąska, która znajduje się tak blisko ratusza jest w tak złym stanie – powiedział prezydent Ludomir Handzel. – Najpierw remontujemy nawierzchnie i chodniki, a później  będziemy chcieli zająć się kamienicami. 

W czwartek (11 lipca) rozpocznie się również remont nawierzchni wokół Rynku. Prace będą prowadzone etapami, a kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Jednak całkowitego zamknięcia ulic wokół Rynku, nie będzie.

– Chcemy w miesiącach wakacyjnych, czyli w tym okresie gdzie jest mniejsze natężenie ruchu, zrobić ciągi komunikacyjne Jagiellońska, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego. Później będziemy remontować przedłużenie ulicy Lwowskiej do Hoffmanowej i odcinek w kierunku ulicy Romanowskiego – powiedział dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki.

W I etapie przebudowany będzie odcinek jezdni od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu kołowego. Wjazd i wyjazd do Rynku z ul. Lwowskiej będzie możliwy przez przewężenie jezdni – ruch kierowany będzie sygnalizacją świetlną. Po pozostałych jezdniach Rynku ruch będzie się odbywał dwukierunkowo.

Remont ulicy Wąskiej powinien zakończyć się do 30 sierpnia tego roku. Z kolei zakończenie remontu nawierzchni wokół Rynku, planowane jest na 29 listopada tego roku.

UM NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a