Info z rejonu

Sądeckie na Targach Turystycznych w Katowicach

Opublikowano: 31 marca, 2015 o 9:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Stoisko Powiatu Nowosądeckiego zostało nagrodzone podczas tegorocznej edycji Targów Turystycznych GLOB w Katowicach – zdobyło III miejsce w kategorii „Super stoisko”.

Pamiątkową statuetkę odebrali pracownicy Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu: Ewa Mrózek, Paulina Kurtyna-Ciapała i Jakub Gondek.

Na targi przybył również starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Słyszałem wiele pochlebnych opinii o naszym stoisku – mówił starosta. – Faktycznie cały czas coś się tutaj działo: przychodziło sporo osób zainteresowanych wypoczynkiem na Sądecczyźnie, pracownicy Starostwa organizowali konkursy wiedzy o Ziemi Sądeckiej. Ogromnym powodzeniem cieszyła się także degustacja produktów regionalnych. Goście katowickich targów smakowali chleby, kołacze, ciasta, miód i ogórki kiszone.

Oczywiście na stoisku SĄDECKIE nie mogło zabraknąć bogatej oferty przewodników, folderów, map i gadżetów promocyjnych.

Przez trzy dni zwiedzający sądeckie stoisko zapoznawali się z największymi atrakcjami naszego regionu – mówi Ewa Mrózek z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Zwiedzający pytali głównie o pobyty w sanatoriach czy gospodarstwach agroturystycznych na Sądecczyźnie.

Dużą popularnością cieszyły się serwowane na stoisku łąckie jabłka przekazane przez Sądecką Grupę Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”, naturalne soki owocowe przekazane przez Tłocznię Maurera z Zarzecza k. Łącka oraz Sądecką Grupę Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” i oczywiście wody mineralne z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, Rozlewni Wód Mineralnych – Muszyna Cechini oraz Uzdrowiska Wysowa.

Goście odwiedzający nasze stoisko chętnie brali udział w organizowanym każdego dnia konkursie wiedzy o Ziemi Sądeckiej. Do wygrania były cenne nagrody, a wśród nich vouchery na pobyt w: Hotelu PERŁA POŁUDNIA z Rytra, SKI HOTELU z Piwnicznej-Zdroju, Ośrodku Sanatoryjno-Wczasowym HAJDUCZEK z Krynicy-Zdroju oraz Ośrodku Wczasowo-Leczniczym w Wapiennem – dodaje Ewa Mrózek.

Wraz z Powiatem Nowosądeckim, swoją ofertę zaprezentowali przedstawiciele sądeckiej i gorlickiej branży turystycznej: Krynicka Organizacja Turystyczna, Sanatorium Uzdrowiskowe WIKTOR CECHINI z Żegiestowa, SKI HOTEL z Piwnicznej-Zdroju, Hotel PERŁA POŁUDNIA z Rytra, Gospodarstwo Pasieczne SĄDECKI BARTNIK ze Stróż, Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy HAJDUCZEK z Krynicy-Zdroju, Sanatorium NAD KRYNICZANKĄ z Krynicy-Zdroju, Ośrodek Wczasowo-Leczniczy w Wapiennem oraz Stadnina Koni Huculskich GŁADYSZÓW z Regietowa.

Wyjazd na targi był współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej.

źródło: Maria Olszowska Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"