Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Sądeckie podbiło Łódź!

Opublikowano: 24 marca, 2017 o 6:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ponad 8 tysięcy osób odwiedziło targi „Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR” w Łodzi. Swoje stoisko miał tam również Powiat Nowosądecki. Impreza przyciągnęła ponad 120 wystawców z Polski i świata.

Odwiedzający halę targową i sądeckie stoisko zapoznawali się z największymi atrakcjami naszego regionu oraz ofertą obiektów noclegowych o zróżnicowanym standardzie. Goście zainteresowani byli również wycieczkami rowerowymi, zabytkową architekturą sakralną oraz atrakcjami turystycznymi dostępnymi dla najmłodszych. Oczywiście na sądeckim stoisku nie mogło zabraknąć bogatej oferty przewodników, folderów, map i gadżetów promocyjnych.

Tradycyjnym punktem programu był konkurs wiedzy o Ziemi Sądeckiej. W tym roku jednak miał on innowacyjną formę, którą zaproponował Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej. Tym razem nasi goście nie losowali pytań zamieszczonych na karteczkach – konkurs wymagał posiadania smartfona z dostępem do internetu i odpowiadania na pytania wyświetlane na ekranie telewizora poprzez naciskanie odpowiedniego pola w telefonie.

– Nowa forma konkursu spodobała się naszym gościom – mówi Ewa Mrózek z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Głównymi nagrodami w konkursach były vouchery pobytowe i rabatowe ufundowane przez Ośrodek Wczasowo-Leczniczy w Wapiennem oraz Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy HAJDUCZEK z Krynicy-Zdroju.

Ogromną popularnością cieszyły się serwowane na stoisku jabłka, naturalne soki owocowe przekazane przez Tłocznię Maurera z Zarzecza k. Łącka i wody mineralne z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów oraz Rozlewni Wód Mineralnych – Muszyna Cechini.

Do odwiedzania Sądecczyzny i spędzania tu urlopu na stoisku w Łodzi zachęcali: Ewa Mrózek, Jakub Gondek i Grzegorz Niesporek – pracownicy Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz przedstawiciele sądeckiej i gorlickiej branży turystycznej: Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej, Agnieszka Chabior z Centrum Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju, Anna Tomala – dyrektor Ośrodka Sanatoryjno-Wczasowego HAJDUCZEK z Krynicy-Zdroju, Sylwia Kulig-Waligóra z Sanatorium WIKTOR CECHINI MEDICAL&SPA z Żegiestowa, Bożena Korbelak z Ośrodka Wczasowo-Leczniczego w Wapiennem. Swoją wiedzą historyczną nt. pogranicza polsko-słowackiego wpierała nas również Františka Marcinová z zamku w Starej Ľubovni na Słowacji.

(olsz)

Fot. Ewa Mrózek

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a