Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe: drugi budynek garażowy już po remoncie

Opublikowano: 22 stycznia, 2022 o 12:02 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Zakończyły się prace przy remoncie kolejnego dużego budynku garażowego znajdującego się na terenie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Jeden tego typu obiekt został już wyremontowany w 2020 roku, a koszt tej inwestycji wyniósł 330 tysięcy złotych. Teraz zakończyła się kolejna inwestycja za 440 tysięcy złotych.

Cieszę się, że co roku dyrekcja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego dokonuje kolejnych modernizacji i remontów zaniedbanych przez lata obiektów – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Niektóre budynki nie były remontowane od momentu powstania pogotowia, czyli od 2000 roku, a  ich stan techniczny był bardzo zły. Dzięki działaniom obecnej dyrektor Pogotowia oraz przy wsparciu Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i Rady, jednostka nie tylko regularnie doposażana jest w najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie, ale też podnosi standard należących do pogotowia obiektów.

Wszystkie te prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

Zakończony właśnie remont budynku polegał na wymianie całego pokrycia dachowego, demontażu wysokiego komina będącego częścią znajdującej się niegdyś w tym miejscu kotłowni oraz na generalnym remoncie pomieszczeń myjni dla ambulansów ratowniczych. Dotychczas były tam zdewastowane ściany, na których znajdowały się przestarzałe instalacje.

– Teraz obiekt  wygląda zupełnie inaczej – mówi Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. – Nie tylko wymieniony został dach, ale też wszystkie bramy wjazdowe do garaży. Teraz, pomieszczenie w którym znajduje się myjnia jest schludne i funkcjonalne. Oprócz tego remontu, w ubiegłym roku przeprowadziliśmy lifting pomieszczeń sanitarnych w budynku głównym i wymieniliśmy starą podłogę w pomieszczeniach należących do zespołów wyjazdowych.

Ogólny koszt przeprowadzonych w ubiegłym roku remontów to około 600 tysięcy złotych (w tym budynek z garażami).

TAK BYŁO……

Fot. Maria Olszowska 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"