Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe ma kolejną nową karetkę!

Opublikowano: 30 lipca, 2021 o 9:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski przekazał wczoraj (29 lipca) ambulans ratowniczy dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.

To już ósma nowoczesna karetka, która trafiła do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem zadowolony, że dzięki działaniom obecnego Zarządu Powiatu Nowosądeckiego i dyrekcji Pogotowia, mogliśmy tak mocno odnowić tabor samochodowy. Nowe ambulanse zastąpiły najstarsze samochody Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Nasze karetki poruszają się w trudnym terenie, mają do pokonania spore odległości i szybciej się zużywają. Dlatego tak ważne jest ich regularne wymienianie – muszą być sprawne i dobrze wyposażone, aby szybko dojechać do pacjenta i uratować jego życie i zdrowie.

Karetka została zakupiona w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020 Oś: IX  Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie: 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego.

Celem tego projektu jest wsparcie pogotowia w związku z realizacją działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19 oraz innych chorób zakaźnych – mówi Bożena Hudzik, dyrektor SPR w Nowym Sączu. – Ponadto, chodzi też o poprawę infrastruktury i wymianę taboru na nowy. Projekt zakłada również zakup środków ochrony indywidualnej dla zespołów ratownictwa medycznego.

Karetka kosztowała 520 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Funduszy Europejskich 442 tysięcy złotych.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a