Info z rejonu

Seminarium z cyklu „O Zdrowiu Sądeczan”

Opublikowano: Marzec 12, 2018 o 8:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Celem organizowanych cyklicznie raz w roku seminariów z cyklu „O zdrowiu Sądeczan” jest promowanie kultury zdrowia i wiedzy na temat skutecznej profilaktyki, zwiększanie  świadomości zdrowotnej  mieszkańców naszego regionu poprzez spotkania ze specjalistami z rożnych dziedzin medycyny.

Seminarium odbędzie  się w tym roku 20 marca 2018 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w sali im.Sichrawy , rozpoczęcie o godz 10:00.
Seminarium wypełnione będzie tematami , które zainteresują zarówno przedstawicieli służby zdrowia jak i mieszkańców  :

-Szkoła serca dla pacjentów-kompleksowe i interdyscyplinarne metody postępowania u kardiologii

-Innowacyjne metody leczenia i rehabilitacji stawów

-Elektroniczne zwolnienia lekarskie i rehabilitacja lecznicza w ZUS
-Zasady finansowania służby zdrowia z uwzględnieniem POZ oraz odpowiedzialność prawna i cywilna lekarzy

W tegorocznym wydarzeniu wezmą udział eksperci z dziedziny kardiologii i ortopedii oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia  oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Na stoiskach wystawienniczych będzie można uzyskać porady z zakresu rehabilitacji leczniczej w ZUS, metod rehabilitacji oraz leczenia stawów, zdrowego odżywiania oraz zbadać ciśnienie, poziom cukru i zdobyć  informacje na temat zasad pierwszej pomocy.

Integralną częścią seminarium jest plebiscyt „Twój sądecki lekarz rodzinny” oraz „Przychodnia zdrowia przyjazna pacjentowi”

Plebiscyt obejmuje swoim zasięgiem miasto Nowy Sącz oraz powiat nowosądecki. Jego celem jest wyłonienie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który cieszy się największym uznaniem pacjentów oraz przychodni zdrowia najbardziej przyjaznej pacjentowi. Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się podczas Seminarium w dniu 20 marca.

Na seminarium jest wstęp wolny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a