Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Słuchacze SUTW zakończyli rok akademicki

Opublikowano: 8 czerwca, 2018 o 7:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

Ponad 400 słuchaczy Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło wczoraj rok akademicki. Uroczystość odbyła się w sali im. L.Lipińskiego w MCK „Sokół”.Ostatni wykład w tym roku akademickim wygłosił Michał Zacłona z I LO w Nowym Sączu. W porywający sposób opowiedział o drogach Polaków do wolności i niepodległości.

Prezes Stowarzyszenia Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk wręczyła tutuły honorowego członka stowarzyszenia Antoniemu Łopuchowi i Wiesławowi Wcześnemu. Pogratulowała też znakomitych wyników słuchaczom, którzy reprezentowali SUTW na olimpiadzie  uniwersytetów trzeciego wieku w Łazach na Śląsku.

Marian Ryba podziękował Wiesławie Borczyk za zaangażowanie w aktywizację ludzi starszych, którzy poszerzają swoje horyzonty, poznają region, uczestnicząc w wycieczkach, integrują się i rozwijają sportowo. Podkreślił, że władze powiatu wspierają działalność SUTW.

W uroczystości zakończenia 14. już roku akademickiego SUTW uczestniczył Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Dla słuchaczy zagrała dziecięca kapela góralska z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a