Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Srebrne Jabłka Sądeckie za wkład w rozwój turystyki

Opublikowano: 10 października, 2018 o 8:58 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Nowym Sączu odbyły się 19. sądeckie obchody Światowego Dnia Turystyki. Starosta Marek Pławiak wręczył Srebrne Jabłka Sądeckie oraz dyplomy w podziękowaniu za działalność na rzecz promocji Sądecczyzny i budowanie jej potencjału turystyczno-gospodarczego. 

Srebrnym Jabłkiem Sądeckim starosta Marek Pławiak wyróżnił Tomasza Pasiekę (Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A.) i Alicję Flieger (dyrektor ORW „Panorama” w Krynicy-Zdroju). Podziękował w ten sposób za wkład w budowanie atrakcyjności turystycznej Sądecczyzny i rozwój gospodarczy regionu.

Dyplomy starosty otrzymały:
Heron Live Hotel (za wysoki standard obiektu i poziom świadczonych usług oraz wkład w promocję Sądecczyzny),
Hotel „Litwiński” w Tęgoborzy (za kreowanie pozytywnego wizerunku Sądecczyzny),
Mariusz Borkowski (za zaangażowanie w rozwój samorządności branży turystycznej na Sądecczyźnie),
Patryk Wicher (za wiarygodność i stałe poszerzanie oferty sanatoryjnej i wkład w promocję Sądecczyzny),
Józef Koral (za stałe podnoszenie standardu i tworzenie atrakcyjnych usług leczniczo-rehabilitacyjno-turystycznych oraz wkład w promocję Sądecczyzny),
Andrzej Mąka (za wysoki poziom usług oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Sądecczyzny)
Bogdan Kałucki (za nowatorstwo w tworzeniu nowych atrakcji poszerzających ofertę turystyczną promującą Sądecczyznę),
Andrzej Stawiarski (za zaangażowanie w pracę turystycznego samorządu na Sądecczyźnie).

Specjalne podziękowania odebrali:
Dariusz Popiela – olimpijczyk z Pekinu w 2008 r. (za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocje regionu), Wiśniowski Sp. Z o.o. S.K.A. Wielogłowy (za promowanie Sądecczyzny na rynkach zagranicznych), PPL „Koral” Nowy Sącz (za promocję regionu i wkład w jego rozwój gospodarczy), „Piwniczanka” Spółdzielnia Pracy (za wspieranie różnorodnych inicjatyw promujących Sądecczyznę), SP „Muszynianka” Muszyna (za wspieranie różnorodnych inicjatyw promujących Sądecczyznę), „Kryniczanka” Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. (za wspieranie różnorodnych inicjatyw promujących Sądecczyznę), Fundacja Instytut Studiów Wschodnich (za niezwykle efektowne promowanie Sądecczyzny w Europie i na świecie), Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu (za stałe poszerzanie oferty służącej turystom i pielgrzymom przybywającym na Sądecczyznę), Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowy, Sączu (za profesjonalne i stałe podnoszenie poziomu kształcenia przyszłych kadr i wkład w rozwój Sądecczyzny), Firma „Grand” Andrzej Grygiel, Korzenna (za aktywny udział w inicjatywach turystycznych i pracach branżowego samorządu gospodarczego), Hotel „Perła Południa” w Rytrze (za wysoki poziom świadczenia usług turystycznych oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Sądecczyzny) oraz Hotel „Beskid” Nowy Sącz ( za wysoki poziom świadczenia usług turystycznych oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Sądecczyzny).

Sądecki Laur 2018 w kategorii ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych przyznano Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska w Krynicy-Zdroju (za pakiet pobytowy – Rak piersi to nie wyrok. Pozwól sobie pomóc). W kategorii podmiotów świadczących usługi hotelarskie, za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2018 r. Laur otrzymał Hotel Beskid w Nowym Sączu.

Wyróżnienia przypadły w udziale Heron Live Hotel w Siennej, Hotelowi Ibis Styles Nowy Sącz i Hotelowi Piwniczna SPA&Conference. W kategorii organizatorów turystycznych Sądecki Laur za najlepszą ofertę na Sądecczyźnie otrzymało Sądeckie Biuro Turystyczne „Turysta” Czesław Mróz i Piotr Mróz.

W kategorii najlepszej oferty okołoturystycznej Sądecki Laur otrzymało Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Wyróżnienia przyznano Pasiece Barć w Kamiannej i PTT oddział Beskid w Nowym Sączu.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"