Info z rejonu

Starosta zagrał w ping-ponga z młodzieżą z Białorusi

Opublikowano: 16 lipca, 2015 o 9:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się z dziećmi i młodzieżą z Białorusi, które wypoczywają na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Pod opieką Nadieżdy Lialkovskaiej, grupy młodych ludzi odwiedzają Ziemię Sądecką od kilku lat.

Goście z Białorusi spotykają się z polską młodzieżą szkolną, prezentują swoją twórczość, biorą udział w plenerach artystycznych i wycieczkach do historycznych miejsc znajdujących się na terenie Powiatu Nowosądeckiego i województwa małopolskiego.

Oczywiście uczą się też języka polskiego i poznają naszą kulturę – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – To w większości osoby mające Kartę Polaka. Podczas spotkania w Krynicy-Zdroju, młodzież zaprezentowała trzy piosenki w języku polskim. Dzieci są bardzo otwarte, chcą się uczyć i poznawać nasz kraj. Niektóre planują studia w Polsce.

Na zakończenie spotkania, starosta zagrał z młodzieżą w ping-ponga.
Powiat Nowosądecki pomaga w uzyskaniu wiz wjazdowych dla gości z Białorusi. Współpraca została sformalizowana poprzez podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Powiatem Nowosądeckim a Międzynarodowym Zrzeszeniem Społecznym Obrony Socjalnej Praw Dzieci i Młodzieży (МООСЗПДиМ) w Mińsku (Republika Białoruś).

Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"