Info z rejonu

Starostwo Powiatowe wyróżnione Mercurius Gedanensis

Opublikowano: 16 kwietnia, 2015 o 2:02 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu otrzymało wyróżnienie Mercurius Gedanensis za katalog „Sądeckie Atrakcje Turystyczne” wydanie 2015.

Dyplom podczas gdańskiej imprezy targowej odebrali pracownicy i dyrektor Biura Promocji.

Targi turystyczne Festiwal Czasu Wolnego po raz pierwszy w zmienionej dwudniowej formule odwiedziło blisko 10 000 gości zainteresowanych letnim wypoczynkiem i szukających ofert wśród touroperatorów, biur podróży, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, regionów turystycznych z różnych części Polski.

Sądecczyznę, oprócz Starostwa Powiatowego, reprezentowali przedstawiciele Krynickiej Organizacji Turystycznej, Hotelu Perła Południa z Rytra oraz Sanatorium Wiktor Cechini z Żegiestowa.

Na stoisku goście mogli skosztować sądeckich produktów regionalnych, a także wód mineralnych, które przekazały Uzdrowiska Krynica-Żegiestów i zaprzyjaźniona Wysowa-Zdrój oraz miodów i jabłek przekazanych tradycyjnie przez Sądecką Grupę Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”, naturalnych soków owocowych przekazanych przez Tłocznię Maurera z Zarzecza k. Łącka i Sądecką Grupę Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się publikacje nt. turystyki rowerowej oraz oferty obiektów noclegowych posiadających SPA. Tradycyjnie na stoisku został zorganizowany konkurs wiedzy o ziemi sądeckiej. Cieszył się on ogromnym powodzeniem, a pytań konkursowych brakowało już po kilku godzinach. Konkursowicze zaskakiwali nas wiedzą o Sądecczyźnie odpowiadając na z pozoru trudne pytania, np. kto jest patronem ziemi sądeckiej lub w którym roku powstał Popradzki Park Krajobrazowy.

Wyjazd na targi był współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi Unii Europejskiej.

Starostwo Nowosądeckie reprezentowali: Andrzej Zarych (dyrektor Biura Promocji) oraz: Ewa Mrózek, Paulina Kurnyta-Ciapała i Jakub Gondek.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a