Info z rejonu

„Sto lat niepodległości – duma Sądeczan i powód do radości”

Opublikowano: Październik 7, 2018 o 7:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Był kolorowy pochód sądeckimi ulicami, prezentacje oraz występy artystyczne – tak minął dzisiejszy (5 października) V Sądecki Dzień Radości pod hasłem „Sto lat niepodległości – duma Sądeczan i powód do radości”, który pod pomnikiem Adama Mickiewicza na sądeckich Plantach otworzył zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

Młodzież z sądeckich szkół już po raz piąty udowadniała sądeczanom, że również i jesienią można być radosnym. W tym roku jest ku temu szczególna okazja – 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Z młodzieżą oraz organizatorami: dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Milenią Małecką – Rogal, artystą plastykiem Stanisławem Szarkiem oraz przedstawicielami Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej spotkał się na sądeckich Plantach zastępca prezydenta miasta Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

– Bardzo się cieszę, że spotykamy się dziś pod tym pomnikiem Mickiewicza. Mamy dziś ważny dzień, dzień radości i uśmiechu. Człowiek, który się uśmiecha to jest dobry człowiek. Nie ma nic cenniejszego, kiedy człowiek człowiekowi daruje uśmiech. Mam głęboką nadzieję, że nie będzie to tylko dziś, ale że uśmiech stanie się rzeczą powszednią, że będziemy mogli się uśmiechać, patrzeć sobie prosto w oczy i cieszyć się życiem, być radosnym z tego, że żyjemy między ludźmi, bo samemu jest bardzo ciężko – powiedział zastępca prezydenta i życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy nie tylko dziś ale i każdego dnia roku.  

– A jest to rok szczególny, bo rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i z tego musimy się naprawdę cieszyć. Nie ma dla Polaka radośniejszego dnia, niż 11 listopada – powiedział Jerzy Gwiżdż, któremu również udzielił się dobry nastrój V Sądeckiego Dnia Radości.

Barwny korowód ruszył przez sądeckie Planty, a następnie ul. Jagiellońską. Poprowadził go Krzysztof Witowski z Pałacu Młodzieży. Wesołej gromadzie towarzyszył także Jerzy Gwiżdż.

Następnie w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu grupy z poszczególnych szkół zaprezentowały swoje prezentacje. Oceniało je jury w składzie: Stanisław Szarek, Milenia Małecka – Rogal o raz Małgorzata Kalczyńska. V Sądecki dzień Radości zakończyły konkursy i występy artystyczne na sądeckim Rynku. Główną nagrodę, czyli przelot samolotem wywalczyła klasa psychologiczna z Zespołu Szkół nr 3 im. Bolesława Barbackiego.

Happening „Sądecki Dzień Radości” zorganizował Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Wydział Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza, Centrum Informacji Turystycznej oraz Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

nowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a