Info z rejonu

Strażacki bieg w Łabowej i pieniądze od starosty

Opublikowano: 15 września, 2019 o 8:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

Niezwykłą oprawę miała wczorajsza strażacka impreza w gminie Łabowa. Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała nowoczesny samochód współfinansowany w dużej części ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Samochodem, z wielką pompą, zajechała na plac przed remizą wójt gminy Marta Słaby.

Wczoraj w Łabowej odbył się też I Bieg Służby Pożarniczej „Fire Run”. Zmagania strażaków obserwował m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz posłowie: Józef Leśniak i Edward Siarka.

– Takie ćwiczenia są bardzo ważne – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Strażacy muszą być cały czas w świetnej formie, żeby ratować zdrowie i życie ludzkie. Cieszę się, że władze gminy Łabowa inwestują w bezpieczeństwo, szkolą najmłodszych z zasad udzielania pierwszej pomocy i dbają o rozwój fizyczny dzieci i młodzieży.

Do udziału w biegu z przeszkodami zostały zaproszone jednostki ochotniczych straży pożarnych z Powiatu Nowosądeckiego. Strażacy mieli do pokonania trasę ścieżki edukacyjnej Uroczysko Feleczyn. Każdy biegł z obciążeniem w postaci węża W-52 (tak jak w akcji gaszenia pożaru).

Zwycięzcami zostali strażacy z OSP Muszyna Folwark, którzy otrzymali od starosty promesę na 1500 złotych. II miejsce zajęła ekipa z OSP Mochnaczka Wyżna – 1000 zł, a III – OSP Berest – 500 zł.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a