Info z rejonu

Świniarsko: będzie bezpieczniej

Opublikowano: 9 września, 2019 o 6:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

Poseł Józef Leśniak zwrócił się do starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego z prośbą o  podjęcie interwencji w sprawie „konieczności zainstalowania sygnalizacji świetlnej ostrzegawczej na przejściu dla pieszych na drodze powiatowej Chełmiec – Naszacowice przy Szkole Podstawowej w Świniarsku”.

Spotkania i rozmowy z mieszkańcami i rodzicami, których dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Świniarsku zwróciły moją uwagę na ten problemem. Jego rozwiązanie wymaga szybkiej interwencji – mówi poseł Józef Leśniak. – Przejście dla pieszych, które znajduje się naprzeciw szkoły, należy do jednego z najbardziej ruchliwych na tej trasie, szczególnie w ciągu dnia. Wzmożony ruch samochodów utrudnia przejście dzieciom i młodzieży, a kierowcy często nie zwracają uwagi na fakt, że jest tam oznakowane przejście dla pieszych. Taka sytuacja powoduje poważne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Często dochodzi tam do stłuczek. Były też dwa wypadki ze skutkiem śmiertelnym – zginęło dwoje dzieci idących do szkoły.

Jak mówi poseł, to przejście zamiast ułatwiać – utrudnia bezpieczne poruszanie się.

– Dlatego zwróciłem się do starosty o interwencję i wsparcie budowy sygnalizacji świetlnej w tym miejscu – dodaje poseł Józef Leśniak.

Starosta Marek Kwiatkowski był w miejscu, o którym mówił poseł.

Zleciłem już wykonanie projektu sygnalizacji świetlnej na drodze w Świniarsku – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Powiat przeznaczy na jej zamontowanie blisko sto tysięcy złotych. Zdaję sobie sprawę z zagrożeń, szczególnie w miejscach, z których korzysta wiele osób. Mam nadzieję, że nasze działania znacznie poprawią bezpieczeństwo w tym rejonie, a dzieci i młodzież nie będą się obawiały przechodzić do szkoły po pasach.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"