Info z rejonu

W Łącku też mają tarczę antykryzysową dla przedsiębiorców

Opublikowano: Maj 18, 2020 o 9:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

W ostatni piątek (15.05. br.) Rada Gminy w Łącku przyjęła zaproponowany przez Wójta Gminy Jana Dziedzinę program wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych negatywnymi skutkami panującej pandemii.

-Państwo radni przywiązujący wielką wagę do roli lokalnego biznesu, po długiej i rzeczowej dyskusji podjęli dwie zaproponowane uchwały –mówi Wójt Jan DziedzinaJedna daje możliwość skorzystania z 3-miesięcznego zwolnienia z płacenia czynszu podmiotom, które prowadzą swoją działalność w lokalach dzierżawionych od Gminy Łącko. Druga uchwała zwalnia również na trzy miesiące z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej wykonywanej przez przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem konsekwencji ekonomicznych rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nie poprzestaliśmy na grupach przedsiębiorców wymienionych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 19.04 2020 roku (którzy musieli całkowicie zamknąć swoją działalność w tym okresie), ale również kierujemy tę pomoc do tych, którzy nie zostali zmuszeni do czasowego zamknięcia swoich firm ale panująca pandemia bez wątpienia odbiła się fatalnie na ich działalności. Wpływy podatkowe z których w ten sposób rezygnuje Gmina Łącko szacujemy na około 0,5 mln zł.
Jest to czas bardzo trudny również dla samorządów. Dla przykładu udział Gminy Łącko w podatku PiT I CiT za okres styczeń – kwiecień br. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku spadły o ponad 40 procent. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę jak trudne jest położenie wielu lokalnych przedsiębiorców i naszych mieszkańców którym dają oni pracę.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a