Info z rejonu, Z ostatniej chwili

W Marcinkowicach piesi są już bezpieczni

Opublikowano: Czerwiec 10, 2018 o 7:08 am   /   przez   /   komentarze (1)

Chodnik budowany przy ruchliwej drodze powiatowej w Marcinkowicach jest już gotowy. Stanowi on element całego ciągu dla pieszych, który niemal połączył już Nowy Sącz i Limanową. Inwestycję współfinansuje Powiat Nowosądecki i gmina Chełmiec. Dziś efekty inwestycji, która znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie, oglądali poseł Wiesław Janczyk, starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski. Obecne też były radne powiatowe: Joanna Stawiarska i Barbara Szarota, które również zabiegały o tę inwestycję.

– Kiedyś chodniki były tylko domeną miasta, teraz stają się również elementem krajobrazu sołectwa w gminach. Cieszę się, że chodnik powstał właśnie przy tej drodze. To jedna z najbardziej ruchliwych tras na terenie Powiatu Nowosądeckiego – mówi poseł Wiesław Janczyk. – Obecność kamieniołomu i wielu firm powoduje, że jest tutaj duży ruch. Po zakończeniu tego etapu inwestycji uzyskujemy imponujący ciąg chodnika, który niemalże łączy Nowy Sącz i Limanową. Proszę starostę Marka Pławiaka i wójta Bernarda Stawiarskiego, aby wygospodarowali jeszcze środki na budowę brakującego odcinka.

Poseł dodał, że chodnik został bardzo estetycznie i funkcjonalnie zaprojektowany, jest szeroki i bezpieczny, z czerwoną linią, która dla kierowców wyznacza granicę bezpieczeństwa i ostrożności.

Gratuluję tej inwestycji w imieniu mieszkańców – mówi poseł Wiesław Janczyk.

Ta inwestycja to przykład dobrej współpracy samorządów, które dzielą się kosztami takich przedsięwzięć.

Wybudowanie wielokilometrowego ciągu chodnika przy tej drodze powiatowej ma niebagatelne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych – podkreśla starosta Marek Pławiak. – Mówimy o odcinku bardzo ruchliwej drogi powiatowej łączącej Nowy Sącz z Limanową. Jeżdżą po niej między innymi ciężkie samochody wyładowane materiałem z kamieniołomów w Klęczanach i Męcinie. Dzięki chodnikom piesi, w tym dzieci i młodzież szkolna, będą mogli poruszać się bezpiecznie.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Czerwiec 10, 2018 o 10:00 pm barti

    Brawo gratulacje, jednak mam wątpliwości po co barierki są od tej strony? Aby ktoś nie podeptał trawy? Myślę, że lepsze na nie miejsce jest między jezdnią a chodnikiem…..

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a