Info z rejonu, Z ostatniej chwili

W Rytrze powstanie nowoczesne przedszkole za kilka milionów

Opublikowano: 8 kwietnia, 2021 o 9:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

W 2022 roku Urząd Gminy w Rytrze ma zostać przeniesiony do specjalnie zaadaptowanego budynku po gimnazjum. W miejsce obecnej placówki ma powstać za to park z ławkami. Gmina wybuduje również nowe przedszkole. Uda się to zrealizować dzięki środkom z trzeciej już rządowej tarczy antykryzysowej. Na ten cel gmina otrzymała kolejne 2 miliony 820 tysięcy złotych.

Z trzeciej tarczy antykryzysowej otrzymamy kolejne 2 miliony 820 tysięcy złotych na tę inwestycję. Z poprzednią kwotą daje to w sumie 4 miliony 320 tysięcy złotych, czyli mamy już zagwarantowane 73 procent całości kosztów inwestycji, czyli budowy przedszkola, dróg dojazdowych i jej wyposażenia – informuje wójt Jan KotarbaJeśli nie wynikną nieprzewidziane okoliczności, prace związane z budową przedszkola zakończą się w 2022 roku. To daje nam możliwość przeniesienia uczniów z byłego gimnazjum do szkoły podstawowej, bo stamtąd przedszkole przejdzie do nowego budynku.

Rytro nie ma też miejsca na kształt rynku.

Chcemy wspólnie z zespołem parków krajobrazowych, który będzie miał u nas siedzibę, Popradzkie Centrum Edukacji Przyrodniczej, wyburzyć obecny budynek urzędu i na jego miejsce zrobić coś w rodzaju parku. Będzie to centrum, gdzie będzie można odpocząć – dodaje Kotarba.

Koszt budowy nowego przedszkola i adaptacji budynku gimnazjum pod urząd to około 7 mln zł.

Przedszkole będzie w pełni dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych . Powstanie na terenie należącym do gminy zaraz obok Szkoły Podstawowej w Rytrze i będzie jedną z najnowocześniejszych takich placówek w regionie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a