Info z rejonu

W Tęgoborzy, Podegrodziu i Korzennej jest zdecydowanie bezpieczniej

Opublikowano: 13 grudnia, 2019 o 11:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zakończyły się prace związane z doświetleniem trzech przejść dla pieszych na drogach powiatowych. W Tęgoborzy, Podegrodziu i Korzennej jest zdecydowanie bezpieczniej.

Kierowcy nie powinni mieć problemu z zobaczeniem pieszych przechodzących przez jezdnię – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mocne ledowe światło sprawia, że każdy kto będzie chciał przejść na drugą stronę jezdni będzie widoczny.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych, a zwłaszcza dzieci, Zarząd Powiatu podjął decyzję o aplikowaniu o środki z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Doświetleni przejść dla pieszych na drogach gminnych i powiatowych”. Dzięki pozyskanym środkom w wysokości 44,86 tys. zł, trzy przejścia dla pieszych zyskały dedykowane oświetlenie oraz nowe oznakowanie. Łączna wartość inwestycji to: 74, 77 tys. zł.

Nowe oświetlenia pojawiły się w Tęgoborzy (droga powiatowa Tęgoborze – Chomranice), Podegrodziu (droga powiatowa Podegrodzie – Mokra Wieś – Jastrzębie) i Korzennej (droga powiatowa Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska).

W przyszłym roku planowane są kolejne tego typu inwestycje.

Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"