Info z rejonu

Ważna informacja dla kierowców podróżujących Zakopianką.

Opublikowano: Listopad 3, 2019 o 10:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kierowcy podróżujący od strony Zakopanego DK47 w kierunku węzła Zabornia S7 od 31.10.2019 r., informowani są o czasie przejazdu do Krakowa dwoma alternatywnymi drogami, na odcinku do skrzyżowania w Skomielnej Białej. Czas przejazdu wyświetlany jest na tablicach świetlnych na zmianę z informacją o warunkach pogodowych i umożliwia wybór dalszej drogi uwzględniając panujące na niej natężenie ruchu.

Dla kierowców jadących od strony Zakopanego DK47 na dwóch tablicach świetlnych zlokalizowanych przed węzłem Zabornia S7 wyświetlana jest informacja, ile czasu zajmie podróż z tego miejsca do Krakowa, jeżeli pojadą z węzła na wprost, drogą ekspresową S7, przez węzeł Skomielna. Druga informacja dotyczy czasu potrzebnego na pokonanie tego samego odcinka, ale jadąc z węzła

Zabornia w prawo na tzw. Starą Zakopiankę, do skrzyżowania z DK28 w Skomielnej Białej. Na tablicy strzałkami wskazane są kierunki, dla których obliczono czas przejazdu. Informacja ta pozwala kierowcom na dokonanie wyboru drogi alternatywnej, przed wjazdem na węzeł Zabornia rozprowadzający ruch.

Analogiczna informacja o czasie przejazdu wyświetlana jest także dla kierowców jadących DK7 od strony granicy państwa ze Słowacją w miejscowości Chyżne w kierunku Krakowa. Pojawia się ona na tablicy świetlnej także przez węzłem Zabornia S7.

Uruchomienie tej usługi było możliwe po zamontowaniu dodatkowych kamer zarówno na S7 jak i tzw. Starej Zakopiance. Kamery te obserwują ruch, który jest automatycznie analizowany i przetwarzany na czas potrzebny do przejechania określonego odcinka drogi. Czas ten wyświetlany jest na tablicach, umieszczonych nad drogą.

GDDKiA

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a