Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Winiarze z Włoch są zainteresowani współpracą

Opublikowano: 9 lutego, 2018 o 11:36 am   /   przez   /   komentarze (1)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się  z PierPaolo Lorieri – prezesem Toskańskiej Federacji Wina i Smaków i jego współpracowniczką Ewą Dukindorf. To pokłosie współpracy Powiatu Nowosądeckiego z miastem Massa w Toskanii.

Bardzo podoba mi się w Polsce – mówił PierPaolo Lorieri. – Tutaj, na południu nigdy nie byłem, więc tym bardziej wszystko mnie interesuje. Przyjechałem, aby nawiązać kontakty z producentami win. Słyszałem, że jest ich tutaj sporo.

PierPaolo Lorieri będzie prezentował swoje wina podczas spotkania w Restauracji Bohema w Nowym Sączu. Podczas kilkudniowej wizyty, odwiedzi m.in. winnicę FRITZ w Chełmcu, winnicę w Chodorowej, zwiedzi Krynicę, Nowy Sącz, Stary Sącz, weźmie udział w  Gali Przedsiębiorczości.

– Branża winiarska rozwija się u nas bardzo szybko – mówi starosta Marek Pławiak. – Dzięki samorządowym kontaktom, producenci wina mogą wymienić doświadczenia, ale też nawiązać kontakty. Właśnie do tego służą takie partnerskie umowy. Przypomnę, że na terenie Powiatu przebywa też obecnie delegacja z francuskiego miasta Vernon i partnerskiego Powiatu Wejherowskiego.

Powiat Nowosądecki współpracuje  z Włochami od 2007 roku. Miasto Massa leży w Toskanii w prowincji Massa-Carrara. Położone jest 5 km od wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Massa jest ważnym w regionie centrum turystycznym. Miejscowość otoczona jest przez wspaniałe Alpy Apuańskie, ze słynnymi kamieniołomami dostarczającymi cennego marmuru, położona wśród piniowych zagajników.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (1)

  • 10 lutego, 2018 o 2:49 pm Pałkers

    Taaaa z pewnością są zaintetesowani współpracą z urzędasami

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"