Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Witowice Dolne. Nie będzie kłótni na moście

Opublikowano: 14 marca, 2017 o 8:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak podjął decyzję o budowie sygnalizacji świetlnej na moście w Witowicach Dolnych. Przeprawa jest wąska i długa, co sprawia, że kierowcy wjeżdżający na most równocześnie z dwóch stron – nie widzą się i nie mogą się wyminąć. Jeden z nich musi więc wycofać swój samochód, a w takich przypadkach często dochodzi do sporów.

Podobna sygnalizacja powstanie przy moście w Rożnowie – zapewnia starosta Marek Pławiak. – To również bardzo niebezpieczne miejsce szczególnie w okresie letnim, kiedy wielu mieszkańców i turystów chce się dostać nad jezioro i do Tropia. Często przejeżdżam przez oba mosty – teraz mamy pieniądze, aby usprawnić ruch w tamtym terenie i sprawić, aby było bezpieczniej.

Starosta dodaje, że sygnalizacja usprawni też ruch pieszych, szczególnie dzieci, obecnie narażonych na potrącenie przez samochód.
Zleciłem także dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg zrobienie chodnika od mostu w Witowicach Dolnych do skrętu w kierunku kładki na rzece Dunajec w stronę Tropia – mówi starosta Marek Pławiak.

Ponadto, w tegorocznych planach starosty jest m.in. budowa chodnika w Michalczowej, przebudowa skrzyżowania oraz budowa chodnika we Wronowicach przy udziale wójta gminy Łososina Dolna.

(olsz)
Fot. Maria Olszowska/Archiwum

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a