Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Zakończono budowę skrzydła szpitala powiatowego

Opublikowano: 2 grudnia, 2017 o 9:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

Główne prace budowlane przy nowym skrzydle szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju zostały zakończone. Obecnie trwa montaż specjalistycznego sprzętu. Zarówno „stary” jak i nowy obiekt są połączone, więc pacjenci i personel medyczny nie będą mieli żadnych problemów z poruszaniem się po budynkach.

  Ekipa porządkuje obecnie przestrzeń wokół szpitala – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Jest to związane głównie z realizacją przyłącza energetycznego. Trwają też prace porządkowe wewnątrz budynku.

Podczas montażu sprzętu, zazwyczaj dochodzi do drobnych uszkodzeń czy zarysowań ścian, ale to już tylko „kosmetyka”.

– Wszystkie roboty i montaż urządzeń mają być zakończone w grudniu tego roku – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Termin zostanie dotrzymany i pierwsi pacjenci zapewne pojawią się w styczniu po dokonaniu wszystkich niezbędnych odbiorów.

Przypomnijmy: wartość robót wynosi 13.649.847 zł. W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. Kolejnych 7 milionów złotych pochłonie wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny.

(olsz)

Fot. Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"