Info z rejonu

Zamiast jednego – wyremontują dwa mosty

Opublikowano: 4 marca, 2021 o 10:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzięki korzystnemu rozstrzygnięciu przetargu i rozmowom z wojewodą małopolskim, uda się wyremontować dwa mosty zamiast jednego. Ten drugi to most (przepust) w ciągu drogi Tęgoborze – Chomranice.

Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznanej na „Rozbudowę drogi powiatowej Chełmiec – Limanowa wraz z rozbiórką istniejącego mostu i budową nowego obiektu mostowego”.

– Wynik przetargu na te prace był na tyle korzystny, że poprosiłem wojewodę małopolskiego, aby przesunąć zaoszczędzone środki na remont kolejnego mostu, znajdującego się w drodze Tęgoborze – Chomranice – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Dzięki temu wykorzystamy dotację w całości.

Ten most (przepust) znajduje się na ostrym łuku drogi w rejonie stacji trafo.

– Dzięki modernizacji, możliwe będzie złagodzenie zakrętu, poszerzenie jezdni oraz wymiana nawierzchni na odcinkach dojazdowych do przepustu – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

Ta informacja ucieszyła wójta gminy Łososina Dolna Andrzeja Romanka.

– Z całą pewnością wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie – mówi wójt Andrzej Romanek. – Muszę też podkreślić bardzo dobrą współpracę ze starostą, czego dowodem jest wyremontowana już droga w Zawadce, dzięki której mamy połączenie drogi krajowej 75 z drogą powiatową Limanowa – Chełmiec. Wszystko to robimy z myślą o mieszkańcach Sądecczyzny.

Prace przy obu inwestycjach mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"