Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Zarząd Powiatu wysoko ocenia działania służb w minionym roku

Opublikowano: 17 marca, 2017 o 7:26 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w Posiedzeniu Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. W obradach brali też udział członkowie Zarządu Powiatu Franciszek Kantor i Marian Ryba. Obecny był również radny powiatowy Ryszard Poradowski.

Podczas posiedzenia wysłuchano raportu o poziomie przestępczości w Nowym Sączu i Powiecie Nowosądeckim w 2016 r. oraz głównych zadaniach, które realizować będzie w bieżącym roku Komenda Miejska Policji. Zagadnienia te referował młodszy inspektor Jarosław Tokarczyk, komendant miejski policji w Nowym Sączu. Szczegółowej analizy dotyczącej działań straży pożarnej dokonał starszy brygadier Waldemar Kuźma, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu. Raporty z działalności i plany na rok 2017 omówili także komendanci straży miejskich i gminnych z Nowego Sącza, Krynicy-Zdroju i Chełmca, a także dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Stanisław Morawski.

Zarząd Powiatu wysoko ocenia działania służb w minionym roku – zapewnił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Życzę, by ten obecny był spokojny i nie przyniósł wielu powodów do interwencji.

Podczas posiedzenia starosta wręczył Dariuszowi Górskiemu, komendantowi Straży Miejskiej w Nowym Sączu akt powołania do Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego. Na spotkaniu w Starostwie Powiatowym miasto reprezentował m.in. Marek Nieć, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta. Obrady prowadził Ryszard Wąsowicz, kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a