Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Zegarmistrzowska rodzina Dobrzańskich świętowała jubileusz

Opublikowano: 15 grudnia, 2021 o 8:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Cechu Rzemiosł Różnych w Nowym Sączu odbyły się uroczystości z okazji 120-lecia firmy Dobrzański. To najstarszy zakład rzemieślniczy w Nowym Sączu i jeden z najstarszych w Małopolsce, a historia rodu związana jest z zegarem na sądeckiej wieży ratuszowej. Teraz nakręca go Jan Dobrzański wspinając się codziennie po ponad stu schodach. Zarówno on jak i brat Henryk mają swoje zakłady na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu. W spotkaniu wziął udział m.in. starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu 120-lecia istnienia firmy „Jan Dobrzański”, jednego z najstarszych w Małopolsce zakładów rzemieślniczych. Jubileusz ten jest szczególną okazją do wspomnień, podsumowań minionego czasu, osiągnięć oraz sukcesów mówił starosta Marek Kwiatkowski zwracając się do Danuty i Jana Dobrzańskich. – Dla mnie osobiście to doskonały moment na wyrażenie uznania i podziękowania za Państwa dotychczasowe działania na Sądecczyźnie. Praca zegarmistrza wymaga dużej cierpliwości i precyzji, a wykonywana z pasją i zaangażowaniem daje mnóstwo powodów do dumy. Życzę Państwu poczucia spełnienia i zadowolenia z dobrze zrealizowanej misji. Niech kolejne lata będą wypełnione sukcesami oraz staną się źródłem satysfakcji i motywacji do dalszej pracy.

Z gratulacjami pospieszyli również: wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Marcin Poręba – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury UM w Nowym Sączu, rzemieślnicy, przyjaciele rodziny Dobrzańskich i oczywiście prezes Zarządu Cechu Jan First wraz z pracownikami.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a