Info z urzędu

Asystent medyczny wystawi zwolnienie

Opublikowano: Listopad 4, 2018 o 8:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wielkimi krokami zbliża się dzień, kiedy zielone druki zwolnień lekarskich odejdą w zapomnienie. Od grudnia lekarze będą wystawiać tylko elektroniczne zwolnienia. Będą mogli ich w tym wspierać asystenci medyczni. Sądecki Zakład Ubezpieczeń zaprasza ich wszystkich na szkolenia.

Od ponad dwóch lat lekarze mogą wystawiać zwolnienia w formie elektronicznej – przesyłanej przez internet do ZUS i do pracodawcy chorego. A od 1 grudnia będzie to jedyna obowiązująca forma zwolnień. Znikną zielone papierowe druki. Dlatego ZUS zaprasza medyków na kolejne szkolenia
z zakresu e-zwolnień. Zainteresowani lekarze na miejscu będą mogli pobrać bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania e-zwolnień. Powinni mieć ze sobą przenośną pamięć USB, żeby zapisać na niej certyfikat.

Szkolenia prowadzone są w Oddziale ZUS w Nowym Sączu i w podległych jednostkach w Limanowej, Gorlicach, Nowym Targu i Zakopanem. Na szkolenie można również umówić się indywidualnie. Więcej szczegółów można uzyskać pisząc na adres: rzecz.nowysacz@zus.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu 18/449-81-96 lub 502-001-021. Informacje o harmonogramie można znaleźć
na www.zus.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Także dla asystentów medycznych

Ze szkoleń mogą również skorzystać asystenci medyczni. Ustawa o asystentach medycznych właśnie weszła w życie.

Nadal to lekarz będzie decydował o zwolnieniu i jego szczegółach. Natomiast upoważniony przez niego asystent medyczny będzie mógł wprowadzić dane zaświadczenia do elektronicznego systemu i samodzielnie je podpisać.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a