Info z urzędu, Z ostatniej chwili

Budżet obywatelski. Ostatni dzwonek! Do jutra można składać wnioski!

Opublikowano: 29 września, 2015 o 6:39 am   /   przez   /   komentarze (8)

Od 1 do 30 września mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz mogą składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego. Zadania zostaną zrealizowane już początkiem przyszłego roku. Głosowanie na poszczególne projekty ruszy od 15 do 26 października.

Patrząc na pierwszą edycję budżetu obywatelskiego, władza wyciągnęła wnioski i dokonała kilku zmian. Pierwszą z nich jest możliwość głosowania mieszkańców od 15 roku życia oraz weryfikacja głosowania poprzez jednorazowe hasło wysłane na telefon komórkowy.

Zmiany są dość istotne i stanowią odpowiedź na oczekiwania  mieszkańców wyrażane w pismach kierowanych do Urzędu, a także na zebraniach wiejskich i osiedlowych oraz spotkaniu podsumowującym pierwszą edycję, które miało miejsce w dniu 8 lipca br.

Weryfikacja prawa do głosowania będzie oparta o numer Pesel, ale do skutecznego zagłosowania niezbędne będzie wprowadzenie jednorazowego hasła przekazywanego przez system na podany przez głosującego numer telefonu komórkowego. Ograniczeniu będzie podlegać ilość przesłanych haseł na jeden numer telefonu. Niestety nie upraszcza to głosowania, ale system głosowania zastosowany w pierwszej edycji budził najwięcej kontrowersji. Rozwiązanie zawarte w projekcie Regulaminu  przyjęto  po analizie  systemów głosowania  stosowanych w kilkunastu  jednostkach  – głównie dużych miastach realizujących budżet obywatelski.

Ważną zmianą jest również wprowadzenie progów kwotowych i podział projektów na infrastrukturalne, których wartość może sięgać 60 tys. złotych i miękkie o wartości do 25 tyś. zł, do których zaliczono również zakup środków trwałych (np. strojów dla zespołów).

Wnioski mogą być składane przez stronę internetową www.budzet.um.stary.sacz.pl lub w urzędzie miasta.

W ubiegłym roku za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy kupili stroje regionalne. Na osiedlach powstaną także plac zabaw i siłownia pod chmurką.

KLIKNIJ i złóż wiosek

 

Komentarze

Komentarze (8)

 • 1 września, 2015 o 10:53 am franek

  stroje dla zespołów już były i mam nadzieję że w tym roku nikt nie wyskoczy z tym pomysłem;]

 • 1 września, 2015 o 3:32 pm Iza

  Wymyśl coś lepszego, namawiaj ludzi do zainteresowania się Twoim pomysłem.

 • 1 września, 2015 o 6:59 pm Polandmen

  Błagam Was – nie dla siłowni, placów zabaw i strojów. Zróbmy coś sensowniejszego. Progi zwalniające w newralgicznych miejscach, przejście dla pieszych koło kapliczki pod ogrodami, poprawić parki starosądeckie wraz z monitorowaniem ich, klatki dla żuli 🙂 na rynku (żart!), więcej ławeczek, może jakieś imprezy itp jest o co pisać.

 • 3 września, 2015 o 12:47 pm janko

  Man nadzieje że wykonanie będzie solidniejsze od chodnika do zródełka sw Kingi,ułożonej kostki na ul.Kilińskiegi i Dąbrowskiego koło byłego komisariatu policji.

 • 3 września, 2015 o 2:14 pm franek

  proszę by całą kwotę przelać na moje konto bankowe;] będzie?

 • 3 września, 2015 o 2:29 pm pies

  Pisz projekty nie na forum.

 • 18 września, 2015 o 10:16 am TKM

  Dlaczego każde osiedle nie może mieć własnego budżetu obywatelskiego. Gorlice wprowadzają na rok 2016 taka formułę i to jest sprawiedliwe. A u nas jak zawsze ..??

 • 28 września, 2015 o 9:10 pm arturss

  progi zwalniające to faja mało masz słabych dróg?? ale tak kamery przejścia ławeczki spoko sprawa coś dla wszystkich,

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"