Info z urzędu, Z ostatniej chwili

Eksperci ZUS i NFZ doradzą osobom z niepełnosprawnościami

Opublikowano: 13 września, 2022 o 7:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

We wtorek (13 września) w oddziale ZUS w Nowym Sączu będzie można skorzystać z porad ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia. Natomiast w środę (14 września) ZUS i NFZ organizują wspólny dyżur telefoniczny. Wszystko to w ramach Dni Osób z Niepełnosprawnością w ZUS.

Stoisko informacyjne Narodowego Funduszu Zdrowia będzie czynne we wtorek (13 września) w godzinach 10.00 – 13.00 na sali obsługi klienta w oddziale ZUS w Nowym Sączu przy ul. Henryka Sienkiewicza 77.

Doradcy NFZ wyrobią Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), podpowiedzą jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 Plus”. Będą zachęcać do tworzenia zdrowych jadłospisów z portalem diety.nfz.gov.pl, do aktywowania Internetowego Konta Pacjenta. Będzie również możliwość porozmawiania o bezpłatnych aplikacjach MojeIKP, mojeFizjo+. Osoby zainteresowane dowiedzą się o udogodnieniach dla osób ze szczególnymi potrzebami w salach obsługi klientów NFZ w tym m.in. jak: załatwić sprawę bez wychodzenia z domu przez wideo spotkanie z e-Doradcą NFZ, skorzystać z „cichej godziny” jeśli potrzebujemy spokoju i wyciszenia w trakcie załatwiania sprawy oraz zarezerwować wizytę w NFZ w celu wykonania podstawowych pomiarów w kiosku profilaktycznym.

W kolejnym dniu, czyli w środę 14 września w godz. 10.00 – 12.00 odbędzie się wspólny dyżur telefoniczny ZUS i NFZ:

·       ZUS: 500+ świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, telefon: 18 449 85 45

§  jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji,

§  jak wypełnić wniosek o świadczenie uzupełniające,

§  jaka jest wysokość świadczenia uzupełniającego.

·        NFZ: Promocja i profilaktyka zdrowia z NFZ, telefon:12 29 88 385

§  jak skorzystać z programu „Profilaktyka 40 PLUS” i na jakie badania profilaktyczne zgłaszać się regularnie,

§  będzie można porozmawiać o bezpłatnych aplikacjach MojeIKP, mojeFizjo+ i dowiedzieć się o udogodnieniach dla osób ze szczególnymi potrzebami w salach obsługi klientów NFZ, w tym jak: załatwić sprawę bez wychodzenia z domu przez wideo spotkanie z e-Doradcą NFZ, skorzystać z „cichej godziny” i zarezerwować wizytę w NFZ w celu wykonania podstawowych pomiarów w kiosku profilaktycznym.

Więcej na temat Dnia Osób z Niepełnosprawnością w ZUS oraz harmonogram wydarzeń w regionie dostępny jest tutaj: https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/dzialania-zakladu-ubezpieczen-spolecznych-na-rzecz-osob-z-niepelnosprawnoscia/don

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a