Info z urzędu, Z ostatniej chwili

Ewa Zięba przewodniczącą Osiedla Zachód

Opublikowano: 27 lutego, 2016 o 6:33 pm   /   przez   /   komentarze (23)

Dzisiaj (27 luty) o godzinie 17:00 mieszkańcy Osiedla Zachód (ul. Żwirki i Wigury, Piłsudskiego, Podegrodzka, Stroma, ks. Prof. Józefa Tischnera, Źródlana) wybrali swojego Przewodniczącego. Wybory były konieczne, gdyż ze stanowiska zrezygnował  Grzegorz Paleczek.

Jak podkreślił dzisiaj na zebraniu, były już przewodniczący Grzegorz Paleczek, przyczyną rezygnacji jest nadmiar obowiązków zawodowych. A trzeba przyznać, że teraz na Osiedlu Zachód będzie sporo pracy. Udało się bowiem rozwiązać problem z projektem i wkrótce ruszą przygotowania do kanalizacji ( w tym najdłuższej ulicy Piłsudskiego)

Wybory zostały przeprowadzone w sposób tajny zgodnie ze statutem Osiedla.

Przewodniczącą Osiedla Zachód została Ewa Zięba (radna) zdobywając 20 głosów.

Jej konkurentami byli: Zofia Kucharska (13 głosów) i Garwol Danuta (7 głosów)

Przewodniczącą zebrania wyborczego była pani Rój. W wolnych wnioskach omawiano stadium przygotowań do budowy kanalizacji (szczegółowo omówił je wiceburmistrz Kazimierz Gizicki) , jak również sprawy osuwiska na ulicy Stromej ,dofinansowania do wymiany pieców, negatywnym wpływie złomowiska na warunki życia mieszkańców oraz budowie skwerka, gdzie babcie mogłyby spędzać czas z wnukami.

 

zdjęcie

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (23)

 • 27 lutego, 2016 o 9:00 pm Lus

  TW „Ptak” odzyskuje wplywy

 • 27 lutego, 2016 o 9:14 pm S

  Gratulacje dla nowej przewodniczącej

 • 27 lutego, 2016 o 9:19 pm Z ulicy pil

  Niedawno pisałem że przewodniczącą zostanie E,Zęba i nie myliłem się że ta co zdradziła zrobi wszystko i przeprowadzi tzw,swoich i przeglosuja

 • 27 lutego, 2016 o 10:05 pm miś

  Szkoda ze Paleczek zrezygnowal. Coś się zaczynało dziać nowego a teraz co będzie nowego nic bo nowa przewodnicząca nie wiele zrobi. Ale to było do przewidzenia ze się polakomi na stołek. No cóż . Nie powinno tak być ze ma się dwie funkcje .

 • 27 lutego, 2016 o 10:34 pm STAROSĄDECZANKA

  Zgadzam się w tym zakresie. Nie powinno być tak, że jedna osoba trzyma kilka stołków, choćby dlatego, że to konflikt interesów i niewiele zrobi dla osiedla, bo nie będzie się przecież narażać Burmistrzowi. Powinno być tak, że jak się jest radnym, to żadnego innego stanowiska się piastować nie powinno.

 • 28 lutego, 2016 o 8:55 am Z ulicy

  Widać że starszych sąsiadów Pani Ewie udało się zwerbować ciekawe czy uda się jej więcej zrobić /oprócz kanalizacji/ co to już jest dograne i nie tylko na jej ulicy będziemy punktową!!!!!

 • 28 lutego, 2016 o 9:40 am Miś 1

  Pozwolę sobie na inne zdanie w tej sprawie. Otóż pełnienie dwóch funcji ułatwia kierowanie osiedlem, nie ma dublujacych się spraw. I jest jedna osoba odpowiedzialna za wszystko bo inaczej może być spychologia.

 • 28 lutego, 2016 o 1:17 pm TK

  Proponuje aby Starosadeckie.info z każdym radnym, sołtysem, przewodniczącym przeprowadziło wywiad co udało się kazdemu z wymienionych zrobić dla swojego osiedla, sołectwa oraz jakie mają plany na przyszłość. Warto się zastanowić na tym ???

 • 28 lutego, 2016 o 3:52 pm Pis

  To może załatwi żeby ulice Piłsudskiego posprzatali bo jest maskra po zimie.

 • 28 lutego, 2016 o 4:29 pm PO

  Człowieku mizerny mamy luty jeszcze zima się nie skończyła. Przyjdzie czas to się posprząta.Bądź cierpliwy

 • 28 lutego, 2016 o 5:22 pm all

  A gdzie profesjonalne zdjęcia z wyborów !!!

 • 28 lutego, 2016 o 5:23 pm hahaha

  W MUZEUM!!!!!

 • 28 lutego, 2016 o 8:05 pm hhh

  Źle się stało ze ta pani została przecież nie będzie przeciwko burmistrzowi działać wiec osiedle nic nie zyska. Bez sensu nie powinno tak być.

 • 28 lutego, 2016 o 8:32 pm Janusz

  A co to ma znaczenie teraz prędzej będzie można dla osiedla działać przy poparciu Burmistrza

 • 29 lutego, 2016 o 9:42 am br

  Ci co narzekają na wybór i na popleczników p. Zięby mogli iść na głosowanie. Informacja o wyborach była wywieszona na tablicach ogłoszeń i starosadeckim info.

 • 29 lutego, 2016 o 3:59 pm Obywatel

  Do pana Janusza i prawdę PAN powiedział że jak się jest przy burmistrzu to prędzej się zyska i potwierdza się to co mówi się od dawna że tak traktuje się tzw. opozycje i dlatego tak co niektórzy tracą swoje oblicze nie bacząc na pośmiewisko

 • 9 marca, 2016 o 4:32 pm Jacenty

  Rad bym przeczytać Regulamin Pracy Zarządu Osiedli . Wg niegdyś istniejacego w.wym Regulaminu ,mieszkańcy Osiedli wybierali do 7 osób do Zarządu Osiedla . Wybrani do Zarządu mieszkańcy , wybierali ze swojego grona : Przewodniczacego Zastępcę , Sekretarza . Pozostali pełnili rolę Członków Zarządu .Przykro mi , ale obecna praktyka sprawia wrażenie walki o stołek Szefa i związane z tym apanaże. Osiedle i mieszkańcy są tylko narzędziem do zdobycia W,Wym celów. Czy tak jest ? Jeśli jest to czy powinno być? I na koniec . Zarzady Osiedlowe tak na zdrowy ,,um „, s ą przedłużonym ramieniem Rady Miasta . To kto odpowiada jak coś nawala , ? Wyborcy ,, Rada Zarząd Osiedla . A może pan Burmistrz , bo podobno On tu wszystkim rządzi.

 • 12 marca, 2016 o 12:05 am Jacenty

  Coś się naród z Poczekaja , jak i z okolicznych uliczek , do pisania komentarzy nie pali. A tu internet , to jedyne najlepsze pole do pogłębienia wiedzy o życiu i sprawach w naszej parafii zwanej również ,,Osiedlem Zachód . ” Nie to co dawniej w tzw.,,kołchożniku ” , gdzie chciał czy nie , ,,leciały ” 15minutowe audycje z życia miasta . Obkrojone cenzurą , ale po panu Majewskim , który z bębenkiem ogłoszenia czytał , zawsze te świeże ,,prikazy ” do mieszkańców docierały . Teraz tylko poprzez Zebrania osiedlowe i ew. w Kurierze Starosądeckim , zwanym również ,,Dziennikiem Urzędowym Pana Burmistrza , można uzupełnić widzę o istnieniu Rady Miasta i Gminy.. A Oś . Zachód . Od chwili choroby byłego juz Szefa Osiedla pana Majewskiego ( chyba 2 lata ) , zebranie wyborcze w tym roku było pierwszym spotkaniem 40 (?) mieszkańców Osiedla z naszymi władzami . Co też sie będzie działo pod tym nowym kierownictwem Zarządu Osiedla . Bo co by nie powiedzieć ,za ,,panowania ” pana Majewskiego zrobiono to i owo . Cmentarz choleryczny .I Tor spacerowy z ławkami brzegiem lasu . I walka o oświetlenie ulicy Stromej , z finałem w roku 2016 .Pewno, to nie On własnoręcznie . Ale widać Go było i w ,,parafii” i w Urzędzie .A teraz ? Ano zobaczymy . Pani Ewa Zięba , osoba operatywna , zamieni sie w żołnierza pana Burmistrza , czy naszę sprawy dla Niej będzą najważniejsze. Bo wg. prawa podobno jesteśmy pierwszym ogniwem władzy prawodawczej .

 • 18 czerwca, 2016 o 11:48 pm Stary ględa z Poczekaja .

  Halo ….halo ….halo , jest jest tam kto ? Jest tam kto na tym bryjowskim internecie .?Najświeższy wpis z 12 marca tego roku . Wisi i wisi ..Nikt go nie zauważył . ? Coś mi się widzi ,że to nasze miejsce , naszego Osiedla ( dobrze że zachodniego , bo to bardziej ,, scywilizowana ” nazwa ) znalazło się głębiej w jednym symbolicznym miejscu . Szkoda że i nowa władza , ta ,,w magistrocie ” i ta osiedlowa , ma nas głęboko w ….. No wiecie , rozumiecie …. Mam trochę niesmak w pysku . Narzekałem na pana magistra Cyconia .Dbał więcej om swoje rodzinne strony . A nam,, bryjowiokom’ chciał zafundować ,,lotnicho ” . Dla ,,Beningów 737 . Były i zebrania i spotkania ……. A teraz nic . Błogi spokój .Cisza . W M ostkach boisko sportowe , ścieżka , czy tor rowerowy , Spotkanie z mieszkańcami , z panem Burmistrzem , Zastępcą …… A u nas cisza . ,,Poczekaj ” czeka . Czekają też i mieszkańcy ulic Żwirki i Wigury , Podegrodzkiej , Stromej …..Ktoś powie …WSZYSTKO JEST W INTERNECIE . .. No tak … Ale nie każdy ,,,,Dawniej w ,, kołchozniku ” na bieżąco informowali , Wcześniej pan …no wlaśnie …Podobno z bębenkiem ogłoszenia magistratu przekazywał …..Dziś pan burmistrz mgr Lelek ma internet . My ? Nie wszysczy . Halo ….jest tam kto ?

 • 19 czerwca, 2016 o 12:06 am Japa

  halo ….hallllllloooooo ..Jest tam kto ? Od marca wiszą wpisy .Po kiego licha , skoro na Osiedlu i tak nic się nie dzieje ,

 • 5 lipca, 2016 o 12:02 am Japa

  Ludzieeeeeeeeeee ! ! Z ulic Pilsudskiego , Podegrodzkiej , ks, Tischnera , Zwirki i Wigoryn . Żródlanej .. śpicie ……….. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………. 1 ! !

 • 5 lipca, 2016 o 12:19 am Stary ględa z Poczekaja .

  Napisz , napisz …. a po kiego licha , i tak nikt nie czyta . Pan Burmistrz zapadł swój tron . A tak się fajnie zapowiadało jak były wybory ………. A i Radni tez w tej kolejce przy kasie , zapomnieli kto ich wybrał i po co . My zresztą też ……. Może przy następnych wyborach sobie przypomnimy ….

 • 25 lipca, 2016 o 12:10 am Japa

  Starosądeckie info ? Bez jaj Panie info …. Od lutego br.roku nic nowego na tych Forach .To społecznie …. Bez kasy Pan ?pani to prowadzicie . Nie róbcie przynajmniej z nas ,,nieumnych ‚ palantów bez rozumu i PRAW OBYWATELSKICH . Do pani Radnej Ewy Zięba . Myśmy Pani zaufali , a Pani co …. Tak po nas ciepłym moczem . ? Kanalizację maja kopać , a wiedza o tym z Krakowa płynie , nie z naszego Urzędu . Hallllllllooooooo , czyta ktoś te sxtronnnnnyyyyy ! ! ! !

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"